Narůstá počet zákazníků, kteří mění dodavatele plynu

Stále více odběratelů plynu mění od ledna svého dodavatele. Změnu usnadňuje nový systém obchodování s plynem, který má od nového roku na starosti státem vlastněná firma OTE (dříve Operátor trhu s elektřinou).

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plyn

Plyn | Foto: Fotobanka stock.xchng, Julian Spencer

Obchodování je zároveň transparentnější a zlepšuje podmínky pro podnikání v plynárenství. Podle generálního ředitele organizátora plynárenského trhu OTE Jiřího Šťastného by z toho měly profitovat velké firmy i domácnosti.

"Čím více bude obchodníků, tím je větší pravděpodobnost, že se o své místo na slunci poperou a že půjdou se svoji službou vstříc zákazníkovi, tedy i domácnostem," uvedl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Od ledna, kdy má na starosti obchodování s plynem státní společnost OTE, narůstá počet zákazníků, kteří mění dodavatele. Podrobnosti Jaroslav Skalický v Odpoledním Radiožurnálu.

Změny na trhu s plynem by mohly vést ke snížení ceny

Zákazníci by to měli poznat na ceně, případně na doplňkových službách či nejrůznějších bonusech. Obchod s plynem je složitý, zvláště když existují pouze dva zdroje, odkud do Česka teče.

"Záleží to na těch podmínkách, které je obchodník schopen s dodavatelem plynu si upřesnit a potom nabídnout zákazníkovi," uvedl Šťastný.

V některých případech, jak upozornil předseda Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Josef Fiřt, přitom ale obchodníci s plynem používají nekalé praktiky. Odběratelé by se proto podle něj měli důkladně seznámit s nabízenou smlouvou a všemi jejími přílohami.

Jaroslav Skalický, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme