Od 1. května 2025 se mění pravidla pro placení rozhlasového poplatku. Více informací zde.

Turisté by měli pečlivě vybírat cestovní pojištění

Češi, kteří o dovolených a prázdninách vyrážejí na cesty, neberou možná dost vážně rizika, která by s těmito výjezdy mohla být spojena. Důslednější jsou v tomto ohledu ti mladší, do třiceti let. A nejčastěji na takové krytí myslí lidé, kteří míří do exotických krajů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finance, ekonomika, kalkulačka

Finance, ekonomika, kalkulačka | Foto: Free Digital Photos

Vyplývá to ze sondy, jejíž výsledky dnes zveřejnila Direct pojišťovna - a podle níž si cestovní pojištění sjednává méně než polovina českých turistů.

Jan Papež, místopředseda pro vnější vztahy Asociace cestovních kanceláří ale v Ozvěnách dne poznamenal, že jejich podklady jsou trochu jiné. „Podle našich vlastních analýz se u organizované turistiky pojistí více než 70 procent těch, kteří jedou do zahraničí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O cestovním pojištění debatovali v Ozvěnách dne Jan Papež, místopředseda pro vnější vztahy Asociace cestovních kanceláří a Jaromír Gajdáček, prezident Svazu zdravotních pojišťoven

Také Jaromír Gajdáček, prezident Svazu zdravotních pojišťoven v Ozvěnách dne uvedl, že má poněkud jiná čísla. „Každá zdravotní pojišťovna má svého komerčního partnera a my zaznamenáváme spíše zvýšený zájem klientů.“

Podle jeho slov lidé cestovní pojištění spíše nepodceňují. „Vzhledem k tomu, že zdravotnictví v EU je výrazně dražší než u nás, také rozsah základního balíku je menší – to znamená vysoké doplatky. Ve finále to člověka může stát spoustu peněz. To jsou základní atributy pro to, že lidé se většinou asi pojišťují.“

Papež upozornil, že cestovní pojištění není u všech pojišťoven stejně hodnotné. Problémy jsou také u pojistek spojených s bankovními kartami. „problém, nastává, že jsou jen marketingové, to znamená, že jejich obsah je velice malý a nekryjí všechny případy, které se mohou v zahraničí stát.“ Lidé by si měli pečlivě přečíst pojistné podmínky.

S prostudováním podmínek, zejména výluk z pojištění souhlasil i Jaromír Gajdáček. „Když jedu za nějakým sportem, tak bych rozhodně na kartu evropského pojištění, ani na bankovní kartu nespoléhal a vždy bych si sjednal řádné cestovní pojištění.“

Jan Papež připomněl, že zdraví lidé sázejí na svůj stav a i na to, že se domnívají, že v případě nesnází se snadno dostanou do vlasti. Upozornil, že většina pojišťoven má dobře propracované asistenční služby, které pomohou i při komunikaci se zdravotníky v dané zemi.

Milan Kopp, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme