Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo stížnost na vyšetřování kauzy Nagyová

Policie a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci postupovaly při vyšetřování kauzy Nagyová správně. Rozhodlo o tom Nejvyšší státní zastupitelství, když odmítlo stížnost Ondreje Páleníka, Milana Kovandy a Jana Pohůnka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová

Bývalá ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová | Zdroj: ČTK

„Postup policie a státního zastupitelství v souvislosti s přibráním útvaru zvláštních činností k vypracování odborného vyjádření z oblasti sledování osob a věcí byl shledán zákonným a důvodným,“ řekla mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Helena Morkusová.

Určité nedostatky ale přesto v případu našlo. „Byly sice zjištěny určité formální nedostatky, například chybné poučení, neměly však vliv na věcnou správnost postupu,“ dodala mluvčí.

Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) policie obvinila z trestných činů podplácení a organizování trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Ve vazbě od 15. června do 19. července 2013, kdy Krajský soud v Ostravě vyhověl stížnosti proti vazbě.

Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, policie podezírá, že nechala prostřednictvím Vojenského zpravodajství sledovat z čistě soukromých důvodů expremiérovu tehdejší manželku Radku.

Jana Nečasová se na sledování měla domluvit se šéfem Vojenského zpravodajství Ondrejem Páleníkem. Ten to ale odmítl. Detektivové obvinili i jeho nástupce Milana Kovandu a zpravodajce Jana Pohůnka, kteří měli být do sledování také zapojení.

Druhá kauza, v níž Nagyová figuruje, se týká údajného podplácení bývalých poslanců ODS, kteří se po rebelii proti daňovým změnám vzdali mandátu. Kvůli této kauze v létě skončila Nečasova vláda.

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme