Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo stížnost na vyšetřování kauzy Nagyová
Policie a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci postupovaly při vyšetřování kauzy Nagyová správně. Rozhodlo o tom Nejvyšší státní zastupitelství, když odmítlo stížnost Ondreje Páleníka, Milana Kovandy a Jana Pohůnka.
„Postup policie a státního zastupitelství v souvislosti s přibráním útvaru zvláštních činností k vypracování odborného vyjádření z oblasti sledování osob a věcí byl shledán zákonným a důvodným,“ řekla mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Helena Morkusová.
Určité nedostatky ale přesto v případu našlo. „Byly sice zjištěny určité formální nedostatky, například chybné poučení, neměly však vliv na věcnou správnost postupu,“ dodala mluvčí.
Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) policie obvinila z trestných činů podplácení a organizování trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Ve vazbě od 15. června do 19. července 2013, kdy Krajský soud v Ostravě vyhověl stížnosti proti vazbě.
Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, policie podezírá, že nechala prostřednictvím Vojenského zpravodajství sledovat z čistě soukromých důvodů expremiérovu tehdejší manželku Radku.
Jana Nečasová se na sledování měla domluvit se šéfem Vojenského zpravodajství Ondrejem Páleníkem. Ten to ale odmítl. Detektivové obvinili i jeho nástupce Milana Kovandu a zpravodajce Jana Pohůnka, kteří měli být do sledování také zapojení.
Druhá kauza, v níž Nagyová figuruje, se týká údajného podplácení bývalých poslanců ODS, kteří se po rebelii proti daňovým změnám vzdali mandátu. Kvůli této kauze v létě skončila Nečasova vláda.