Motoristickou anketu Zlatý volant ovládl Kopecký

Posedmé v kariéře vyhrál Jan Kopecký motoristickou anketu Zlatý volant. Tovární jezdec Škody vyhrál kategorii automobilové soutěže a maratony a stejně jako v předešlých letech získal nejvíc bodů ze všech vítězných závodníků.

Jezdec rallye Jan Kopecký vyhrál posedmé anketu Zlatý volant

Jezdec rallye Jan Kopecký vyhrál posedmé anketu Zlatý volant | Zdroj: ČTK

Kopecký dostal od hlasujících novinářů celkem 237 bodů a mezi rallyeovými jezdci triumfoval už počtvrté za sebou. Druhý v této kategorii skončil jediný český pravidelný účastník mistrovství světa Martin Prokop, třetí příčku obsadil Václav Pech.

Nejlepším autokrosařem a rallyekrosařem se stal počtvrté Václav Fejfar, na okruzích si zase nejlépe vedl vítěz Evropského poháru cestovních vozů Petr Fulín. Anketu Zlatá řídítka pak ovládl Karel Hanika, který v minulém roce vyhrál Red Bull Rookies Cup a mistrovství Evropy ve třídě Moto3.

Oceněn byl také světový šampion na ledové ploché dráze z roku 1974 a vítěz pardubické Zlaté přilby z roku 1973 Milan Špinka. Ten převzal cenu Františka Šťastného pro motocyklovou legendu.

37. ročník ankety Zlatý volant:
Závody na okruzích: 1. Petr Fulín 219, 2. David Vršecký 114, 3. Michal Matějovský 59, 4. Adam Lacko 58, 5. Robert Šenkýř 57, 6. Jan Charouz 33.
Automobilové soutěže a maratony: 1. Jan Kopecký 237, 2. Martin Prokop 163, 3. Václav Pech 125, 4. Martin Kolomý 49, 5. Jan Černý 31, 6. Jaromír Tarabus 29.
Závody do vrchu: 1. Lukáš Vojáček 126, 2. Miloš Beneš 111, 3. Vladimír Vitver 67, 4. Otakar Krámský 43, 5. Jaromír Malý 35, 6. Jiří Los 34.
Autokros a rallyekros: 1. Václav Fejfar 142, 2. Ladislav Hanák 107, 3. Roman Častoral 87, 4. Ondřej Musil 70, 5. Jakub Kubíček 43, 6. Otakar Výborný 22.
Motokáry: 1. Patrik Hájek 103, 2. Adam Kout 99, 3. Jan Midrla 91, 4. Martin Doubek 37, 5. Gabriela Jílková 16, 6. Václav Šafář 14.
Cena Elišky Junkové (pro nejlepší ženu): Gabriela Jílková.
Cena Jiřího Sedláře (pro jezdce do 23 let): Adam Kout.
Cena Zdeňka Vojtěcha (za přínos motoristickému sportu): Josef Kopecký.
Spolujezdec roku: Pavel Dresler.
Speed Award: Jan Charouz.

8. ročník ankety Zlatá řídítka:
1. Karel Hanika 217, 2. Libor Podmol 122, 3. Martin Michek 110, 4. Jakub Kornfeil 82, 5. Karel Abraham 25, 6. Josef Franc 16.
Cena Františka Šťastného (za přínos motocyklovému sportu): Milan Špinka.
Fotografická soutěž o Zlaté oko: Petr Lusk - Ruskou pouští (Rallye Hedvábná stezka).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít