Jan Kopecký v textech na iROZHLASU

2:53

|Pavel Petr, Petr Hašek |Ostatní sporty

Kopecký na startu Rally Bohemia chybět nebude, priority má ale jinde

V pátek večer odstartuje v Mladé Boleslavi už 41. ročník automobilové Rally Bohemia. K největším favoritům bude patřit posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký - Pavel Dresler na Fabii Super 2000. Ta má v letošní sezoně v plánu nejen starty na domácím šampionátu, ale také v evropských soutěžích a na asijsko-pacifickém mistrovství.

|Petr Hašek |Ostatní sporty

Motoristickou anketu Zlatý volant ovládl Kopecký

Posedmé v kariéře vyhrál Jan Kopecký motoristickou anketu Zlatý volant. Tovární jezdec Škody vyhrál kategorii automobilové soutěže a maratony a stejně jako v předešlých letech získal nejvíc bodů ze všech vítězných závodníků.

|Jiří Novák |Ostatní sporty

Kopecký vyhrál Rumunskou rallye a pojistil si vedení v ME

O tři minuty před francouzským veteránem Francoisem Delecourem vyhrál Rumunskou rallye Jan Kopecký a upevnil si vedení v mistrovství Evropy. Tovární jezdec Škody ve druhé etapě ovládl všech šest rychlostních zkoušek a výrazně navýšil svůj náskok, který po úvodním dnu činil 15 sekund.