Slavia porazila Karvinou 3:1 a navýšila své vedení v tabulce fotbalové ligy před Plzní na čtyři body

Fotbalisté pražské Slavie odskočili Viktorii Plzeň v čele nejvyšší fotbalové ligy po výhře 3:1 v Karviné už na čtyři body. První gól hostů dal Tomáš Souček, pak sice domácí po vlastním gólu Jana Bořila snížili, ale po dalších dvou gólech Miroslava Stocha a Petera Olyianky nakonec sešívaní pohodlně zvítězili.

Sledovali jsme online Karviná (Aktualizováno: 16:01 24. 11. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slávisté na stadionu Sinobo porazili Chrudim

Slávisté jsou v Karviné v roli lídrů tabulky a favoritů | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Slavia byla v prvním poločase herně lepší a dokazovala, proč je v tabulce úplně někde jinde než Karviná, ale domácí předvedli poměrně sympatický výkon. Přesto z první šance prohrávali, podle rozhodnutí videa nešlo v případě náběhu Milana Škody o ofsajd a Tomáš Souček zakončoval do prázdné branky.

Sešívaní pokračovali v aktivitě, Hušbauerovu střelu po průniku středem vykopl Berkovec. Po půlhodině hry dokázali Slezané zničehonic vyrovnat, Dramého centr si srazil do vlastní branky Jan Bořil.

ONLINE: Karviná - Slavia 1:3

Jenže prakticky ihned po rozehrání srazil Janečka ve vápně Sýkoru a opět bylo v akci video, na jehož základě se pískala penalta, kterou bezpečně proměnil Miroslav Stoch. V nastaveném čase se dožadovali penalty i domácí, ale video tentokrát rozhodlo, že se o nedovolené hraní rukou nejednalo.

Slavia odehrála druhý poločas zkušeně. Karvinou totiž nepustila do jediné větší šance. Sama mohla náskok několikrát navýšit, ale Zmrhalovu ránu vytáhl Berkovec, Souček zblízka napálil tyč a Škoda hlavičkoval nad.

Definitivně tak rozhodl až střídající Peter Olayinka, který po třech minutách na hřišti poslal míč mezi nohy Berkovce. V tom okamžiku zápas prakticky skončil, už se víceméně pouze dohrával. Slavia tak poráží Karvinou i podruhé v sezóně, pošesté v historii ligových vzájemných zápasů a i tentokrát splnila normu minimálně dvou vstřelených branek tomuto soupeři.

Sešívaní tímto vítězstvím využili pátečního zakolísání Plzně v Liberci a odskočili na čele tabulky již do čtyřbodového náskoku. Karviná se naopak po taktéž páteční výhře Dukly definitivně propadá na poslední místo tabulky, na čemž nic nezmění ani zbytek 16. kola.

MFK Karviná - Slavia Praha 1:3 (1:2)
Branky: 31. vlastní Bořil - 11. Souček, 33. Stoch z pen., 75. Olayinka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Příhoda (video). ŽK: Piroch - Kúdela. Diváci: 3612.
Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Letič (86. Tusjak) - Lingr, Smrž, Moravec, Dramé, Galuška (82. Piroch) - Guba (69. Ramírez). Trenér: Hrnčár.
Slavia: Kolář - Frydrych, Kúdela, Deli, Bořil - Stoch (90.+1 Matoušek), Hušbauer, Souček, Sýkora (78. Traoré), Zmrhal - Škoda (72. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 24. 11. 2018)