Sigma dohrávala bez vyloučeného Falty. ‚Faul na fotbal a na video,‘ zlobí se trenér Jílek

Olomoucký záložník Šimon Falta dostal v závěru zápasu Sigmy v Liberci přímou červenou kartu za faul na domácího Breiteho. Rozhodčí Zbyněk Proske situaci dlouho konzultoval s asistentem u videa, přesto olomoucký kouč Václav Jílek s rozhodnutím nesouhlasí.

Liberec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šimon Falta dostal v Liberci červenou kartu

Šimon Falta dostal v Liberci červenou kartu | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

„Za tohle červenou kartu? To není faul Falty na červenou kartu. To je faul na fotbal, faul na video. Naprosto v tuto chvíli pro mě ztráta jakékoliv důvěryhodnosti,“ zlobil se po zápase Sigmy v Liberci olomoucký trenér Václav Jílek.

Dukla remizovala se Zlínem, Příbram přehrála Mladou Boleslav. Opava si připsala třetí letošní výhru

Co se stalo? V Liberci běžela 77. minuta za stavu 2:0 pro domácí Slovan. Šimon Falta si špatně zpracoval přihrávku od stopera a na půlící čáře mu odkopl míč domácí kapitán Breite. Falta byl u míče pozdě a došlápl Breitemu na kotník. Rozhodčí Zbyněk Proske téměř pět minut konzultoval zákrok s asistentem u videa Radkem Příhodou, pak dal Faltovi červenou kartu.

„Všichni se tomu diví. Nebyla tam žádná nepřiměřená síla, je to přirozený běh toho hráče, není zvednutá podrážka, nejsou tam ani splněny podle mě základní parametry toho, aby rozhodčí mohl dát červenou kartu. Podle mě jasná žlutá karta, tím to končí,“ dodal Jílek.

Šimon Falta může po červené kartě očekávat disciplinární trest a zřejmě se nepředstaví v příštím kole v sobotu proti Spartě. Letenským bude zase chybět klíčový záložník Nicolae Stanciu, kterého poslal rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa předčasně do sprch v Plzni.

Výhrady k používání videa měl také liberecký lodivod Zsolt Hornyák. Především kvůli velké časové prodlevě.

„Určitě jsem si nepředstavoval videorozhodčího, že to bude trvat pět minut. Neumím to posoudit, nevím, co se tam stalo, bylo to v rámci boje. Ale ta doba byla úplně nevhodná, obě mužstva vychladla a dobrý zápas se zbytečně přerušil. Videorozhodčí je dobrý, ale ne v každém případě,“ zamyslel se trenér Liberce.

Liberečtí fotbalisté ale nakonec mohli být spokojeni. Po dvou ligových porážkách v Praze si do tabulky připsali tři body. Výhru 3:0 potvrdili střídající hráči Martin Koscelník a Matěj Hybš. Liberec je v tabulce osmý, Sigma předposlední.