ŽIVĚ: Hradec Králové hostí ve východočeském derby Pardubice, po druhé třetině vede Mountfield 1:0

V hokejové extralize se hraje první východočeské derby v sezoně a Pardubice mohou v Hradci Králové opět snížit ztrátu na lídra tabulky Litvínov, jehož v pátek porazili 3:1. Zápas Dynama na ledě Mountfieldu sleduje živě stanice Radiožurnál Sport. Kladno doma s Karlovými Vary prohrálo 2:3 v prodloužení a ve čtvrtém domácím zápase sezony ztratili první body. V čase 62:21 rozhodl svým druhým gólem v utkání Nor Erik Salsten.

Radiožurnál Sport Hradec Králové (Aktualizováno: 18:40 6. 10. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ryan Dmowski a Graeme McCormack z Hradce Králové

Ryan Dmowski a Graeme McCormack z Hradce Králové | Foto: David Taneček | Zdroj: Profimedia

Nedělní program zahájil v šestnáct hodin zápas Kladna proti Karlovým Varům, o hodinu později mistrovský Třinec přivítal hokejisty Plzně.

Východočeši v předchozím kole uspěli na svém ledě proti Litvínovu a po dvou nezdarech si připsali tři body a posunuli se na druhé místo tabulky, na vedoucí Litvínov ztrácejí pět bodů.

Obrat Západočechů

V souboji dvou bratrských dvojic Procházků a Redlichů se radovali z vítězství karlovarští Ondřej a Tomáš nad kladenskými Martinem a Sebastiánem. Energie po sérii tří porážek podruhé za sebou uspěla v nastavení.

V 5. minutě dvakrát ohrozil domácího gólmana Štěpána Lukeše Ondřej Beránek a Rytíři odolali i při následném tlaku Energie. Na druhé straně si Dominik Frodl poradil se střelou Antonína Melky a po vyjetí zpoza branky jej ohrozil bekhendem Petr Straka. Při vyloučení Erika Salstena ve 13. minutě už Rytíři otevřeli skóre. Po Tralmaksově nabídce usměrnil puk za karlovarského gólmana kapitán Smoleňák.

V úvodu druhé části zahrozil hostující Dávid Gríger, Lukeše prověřil i Vojtěch Čihař. Energie se ubránila při trestu Radima Šaldy, potom měl šanci Radek Smoleňák, ale Frodla nepřekonal. Melkův pobyt na trestné lavici nepomohl hostům ke smazání ztráty. V 35. minutě neprostřelil Frodla z levého kruhu Jaromír Jágr.

V čase 38:06 se dočkaly Karlovy Vary vyrovnaní. Gríger našel na pravém kruhu Davida Moravce, který se trefil přesně k protější tyči. Vrátil vedení Rytířům se do druhé pauzy ještě snažili Melka, Petr Šenkeřík a Mitch Hults.

Na začátku druhé třetí části měl možnost Šenkeřík a Frodla se snažil překonat i Smoleňák. Energie měla velkou šanci z přečíslení, ale po přihrávce Víta Jiskry Lukeše nepřekonal Gríger. Další příležitost měl po průniku Ondřej Procházka. Kladenský gólman odolal i dalšímu tlaku Energie, který zakončil střelou Termo Reunanen.

45:15

Litvínovu se povedl tah s cizinci. Šampionát v Česku byl top, ale už makáme na další akce, hlásí Rulík

Ve 49. minutě šel pykat za porušení postupu vhazování Matyáš Filip a Energie početní výhodu využila. Po kombinaci Arttu Ilomäkiho a Grígera se trefil Salsten, jenž v devátém utkání v české extralize skóroval poprvé.

V 53. minutě ustál Frodl obrovský tlak Rytířů, při němž pálili Phil Pietroniro, Šenkeřík a Jaromír Pytlík. Další šanci měl Hults. Frodla nepřekvapil ani s pokusem o zasunutí puku zpoza branky u levé tyče Jágr. Při vyloučení hostů za příliš mnoho hráčů na ledě Kladno v čase 57:50 vyrovnalo, když se po střele Eduardse Tralmakse prosadil z dorážky opět Smoleňák.

V nastavení domácí neproměnili přečíslení tří na jednoho a z protiútoku rozhodl bekhendovým blafákem Salsten.

Tabulka Tipsport extraliga 2024/2025 (PLATNÉ K 6. 10. 2024)