Golfový turnaj vyhrála v Tokiu světová jednička Nelly Kordová, Spilková skončila třiadvacátá

Olympijskou vítězkou v golfu se stala Američanka s českými kořeny Nelly Kordová, jež turnaj v Tokiu vyhrála se skóre 17 ran pod par a náskokem jednoho úderu. Klára Spilková obsadila po vyrovnaných výkonech 23. místo, turnaj zvládla s výsledkem -5.

Tokio Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlato vyhrála Nelly Kordová.

Zlato vyhrála Nelly Kordová. | Foto: Murad Sezer | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletá Kordová potvrdila v Kasumigaseki Country Clubu roli jedné z největších favoritek. Dcera tenisového grandslamového šampiona Petra Kordy koncem června vyhrála major Women's PGA Championship a stala se světovou jedničkou.

Golfistka Spilková je po třetím kole na děleném 25. místě. Suverénně vede světová jednička Kordová

Rodačka z Bradentonu Kordová vedla turnaj od druhého kola, a i když se na ni na předposlední jamce dotáhla domácí Mone Inamiová, nakonec si zlato vzít nenechala. Japonka a Novozélanďanka Lydia Koová absolvují rozstřel o stříbro.

První gratulantkou Kordové po vítězném patu byla její starší sestra Jessica, jež obsadila patnácté místo. Golfová velmoc USA ovládla v Tokiu obě kategorie, mužské zlato získal minulý týden Xander Schauffele.

Šestadvacetiletá Spilková výrazně vylepšila své 48. místo z olympijského debutu v Riu de Janeiru. Pražská rodačka odehrála turnaj bez výkyvů s mimořádně vyrovnaným skóre během celých čtyř dnů. Úvodní i dnešní kolo zahrála na 69 ran, ve zbylých dvou zaznamenala 70 a 71 úderů.

V závěru turnaje byla hra na tři čtvrtě hodiny přerušena kvůli hrozbě blesků. Nenaplnily se však obavy, že by se kvůli špatnému počasí muselo dohrávat až v neděli či že by musel být turnaj zkrácen.