Kajakář Dostál je mistrem světa na trati 500 metrů, kanoista Fuksa bral na stejné vzdálenosti stříbro

Kajakář Josef Dostál je mistrem světa v závodě na 500 metrů. Vyhrál o 74 setin sekundy před Portugalcem Fernandem Pimentou. Po zlatu z olympijských her, které získal na kilometru, má i šestý světový titul. Další šampion z Paříže Martin Fuksa uzavřel sezonu světovým stříbrem na pětistovce. Na MS v neolympijských disciplínách v uzbeckém Samarkandu dnes panovaly náročné podmínky s velkými vlnami.

Samarkand (Uzbekistán) (Aktualizováno: 9:37 25. 8. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dostál

Josef Dostál | Foto: Yara Nardi | Zdroj: Reuters

Dostál si s nimi poradil výborně, ve druhé polovině trati zabral a předjel všechny soupeře. Po bronzu na smíšeném deblkajaku, který získal v sobotu společně se snoubenkou Anežkou Paloudovou, vybojoval na tomto šampionátu druhou medaili.

Fuksa projel cílem jako třetí za Zacharem Petrovem z Ruska a Sergheiem Tarnovschým z Moldavska.

Vítězný Petrov byl ale vzápětí diskvalifikovaný, protože příliš brzy vypadl při cílovém manévru z lodě. Pro Fuksu je dnešní stříbro čtrnáctou světovou medailí.

Mistrovství světa v rychlostní kanoistice v neolympijských disciplínách v Samarkandu (Uzbekistán):

Muži:

500 m:

K1: 1. Dostál (ČR) 1:37,309, 2. Pimenta (Portug.) -0,740, 3. Kravec (Běl.) -1,128

C1: 1. S. Tarnovschi (Mold.) 1:47,312, 2. M. Fuksa (ČR) -1,138, 3. Chirila (Rum.) -1,144.

Ženy:

200 m:

K2: 1. Černigovská, Dolgovová (Rus.) 37,326, 2. Portelaová, Laiaová (Portug.) -0,094, 3. Chudzenková, Litvinčuková (Běl.) -0,341.

500 m:

C1: 1. Luzanová (Ukr.) 2:06,881, 2. Mailliardová (Chile) -2,031, 3. Brovkovová (Kaz.) -2,850, ...finále B: 4. Malíková (ČR) 2:19,202.

Mix:

200 m:

C2: 1. Korovaškov, Šljapnikovová (Rus.) 1:47,898, 2. Takácsová, Hajdu (Maď.) -0,795, 3. Paleško, Nedelkinová (Běl.) -1,445.