V Číně investují do tenisových turnajů. Ženy budou brát na Turnaji mistryň v Šen-Čenu rekordní odměny

Zpráva o odměnách pro ženy a muže na velkých tenisových turnajích vyvolá pokaždé spoustu reakcí a různých názorů. A stejné je to i v těchto dnech po zveřejnění rekordních výher pro účastnice Turnaje mistryň. Ten bude vůbec poprvé v Číně ve městě Šen-čen a hráčky si na něm mohou vydělat mnohem víc než nejúspěšnější profesionálové sezony na loňském Turnaji mistrů v Londýně.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Barbora Strýcová

Česká tenistka Barbora Strýcová | Foto: Andrew Couldridge | Zdroj: Reuters

Grandslamy v Melbourne, Paříži, Wimbledonu a New Yorku zaštiťuje Mezinárodní tenisová federace (ITF), která rozděluje tenistům i tenistkám stejné odměny. Ostatní turnaje v roce si ale řídí mužská asociace ATP a ženská WTA zvlášť.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistky budou hrát na Turnaji mistryň v Číně o rekordní prémie. Více v příspěvku Jaroslava Plašila

Takže i podmínky mohou být různé. Záleží na štědrosti jednotlivých pořadatelů a sponzorů. A zrovna ti, kteří se starají o stále častější akce v Číně, bohatí jsou.

„Jestli je to dobrá cesta, to nevím, ale je to cesta, na které jsou peníze. A WTA ty peníze potřebuje,“ řekla Radiožurnálu světová jednička a vítězka ženské čtyřhry Wimbledonu Barbora Strýcová, která bude mít už brzy potvrzenou účast na Turnaji mistryň v soutěži deblistek. A sezonu tak může zakončit na výjimečně dotované tenisové akci.

Nejvíce si na ní vydělá vítězka singlu, v čínském Šen-čenu může získat v přepočtu až 110 milionů korun hrubého, což je zatím největší individuální odměna v historii tenisu. Štědří jsou i pořadatelé turnajů v jiných čínských městech, do kterých se postupně přesunula velká část podzimního kalendáře ženského profesionálního okruhu.

Tenistka Peschkeová má 33. titul ve čtyřhře. V San Jose triumfovala po boku Američanky Melicharové

Číst článek

„Nemůžu na turnaje v Číně nijak nadávat, mají to skvěle zorganizované, bydlíme v hezkých hotelech. Samozřejmě to ovzduší a lidé jsou prostě jiní, navíc tam bývají turnaje ke konci sezony, tak jsme všichni takoví otrávení. Celkově ty turnaje, areály, arény, ve kterých hrajeme, jsou prostě pěkné,“ uznává Strýcová, i to, že luxusní podmínky kompenzují těžkosti, které dlouhé pobyty v Číně provázejí.

„Často mi vadilo, že se tam nemám na co dívat v televizi. Jinak se ale snaží mít třeba kuchyni dost internacionální. Uvidíme, co pořadatelé připraví, v Čině se do toho investuje. Roli hraje i psychika, takže si tam hráčky často berou třeba rodinné příslušníky, aby je trochu rozveselili,“ dodala Květa Peschkeová, jedna z českých tenistek, které mají reálnou šanci se na rekordně dotovaný podzimní Turnaj mistryň ať už v singlu nebo deblu probojovat.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme