Fotbalová jednadvacítka přišla o vítězství nad Švédskem v závěru a remizovala 1:1

Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let remizovali na závěr sezony v přátelském utkání se Švédskem 1:1. Nově rodící se tým pod koučem Dovalilem posla na stadionu pod Žižkovským vysílačeml do vedení v 54. minutě Jiří Mareš, ale osm minut před vypršením normální hrací doby srovnal Hrtoga.

Fotbalová reprezentace do 21 let na předzápasové přípravě

Fotbalová reprezentace do 21 let na předzápasové přípravě | Foto: Michal Jurman

V české základní sestavě nastoupilo osm nováčků a na hře týmu bylo od začátku patrné, protože prvnímu poločasu vládly na hřišti nepřesnosti a hrstka diváků na Žižkově marně vyhlížela šance. Švédského gólmana poprvé zaměstnal až deset minut před přestávkou sparťan Jirásek.

A když už se zdálo, že gólovou šanci už první půle nepřinese, mohli udeřit Seveřané, kteří stejně jako český tým nepostoupili z říjnové baráže na evropský šampionát. Brabec v druhé nastavené minutě ve vápně podrazil unikajícího Anderssona, brankář Koubek ale spoluhráče podržel a penaltu kapitána Hiljemarka nadvakrát bravurně zlikvidoval.

Po pauze kouč Dovalil na pěti postech včetně brankáře prostřídal sestavu a přineslo to zlepšený výkon českého týmu. V 54. minutě "Lvíčata" díky kuriózní trefě vedla. Příbramský Mareš důsledně napadal střídajícího brankáře Rinneho, který jej při odkopu napálil do nohy a míč se odrazil do sítě.

I pak měli více příležitostí domácí, ale nakonec se jim neproměněné šance vymstily. V 82. minutě totiž po centru srovnal do odkryté branky na zadní tyči nepokrytý Hrgota a pokazil Čechům vítězný vstup do nové éry, která vyvrcholí Eurem 2015 na domácí půdě.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze:

ČR - Švédsko 1:1 (0:0)

Branky: 54. Mareš - 82. Hrgota. Rozhodčí: Sant - Camilleri, Sultana (všichni Malta). Diváci: 762

ČR: Koubek (46. Veselý) - Holeš (46. Jugas), Kysela, Brabec, Hybš - Fantiš (46. Mareš), Petrák, Zmrhal (46. Jánoš), Jirásek (46. Hadaščok), Skalák (73. Plšek) - Kovář (66. Tusjak). Trenér: Dovalil
Švédsko: Blazevič (46. Rinne) - Miloševič (46. Bergström), Johansson, Helander (61. P. Andersson), Augustinsson - Hiljemark (71. Blomqvist), Lewicki (46. Tibbling) - Hrgota, Quaison, M. Andersson - Holmberg (46. Bärkroth). Trenér: Ericson

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít