Real Madrid si poradil s Pamplonou, Barcelona zdolala Bilbao

Fotbalisté Realu Madrid si i nadále udržují v čele Primera División šestibodový náskok na druhou Barcelonu. Obhájce titulu sice doma zdolal Bilbao 2:0, jenomže Real si lehce poradil s Pamplonou, kterou na jejím hřišti porazil 5:1.

Osasuna's Roversio Rodrigues and Real Madrid's Cristiano Ronaldo  (L) fall during their Spanish first division soccer match at Reyno de Navarra stadium in Pamplona

Osasuna's Roversio Rodrigues and Real Madrid's Cristiano Ronaldo (L) fall during their Spanish first division soccer match at Reyno de Navarra stadium in Pamplona | Zdroj: Reuters

Real šel v Pamploně do vedení už v 7. minutě zápasu, když se z voleje prosadil Karim Benzema. Ještě do přestávky navýšili vedení a prakticky rozhodli o vítězi utkání Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuaín.

Naději pro domácí vykřesal těsně po pauze hlavičkou Nino, jenomže to bylo ze strany domácích všechno. Jistotu dal Realu v 70. minutě druhým gólem v utkání Cristiano Ronaldo z přímého volného kopu. Konečnou podobu výsledku stanovil svou stou jubilejní trefou v dresu královského klubu Higuaín.

Barcelona doma přivítala nevyzpytatelného protivníka – Bilbao nedávno v Evropské lize vyřadilo Manchester United a ve čtvrtek zvítězilo na půdě Schalke 04 4:2. Jenomže v domácí soutěži se Bilbau nadále nedaří, jejich série bez vítězství trvá už pět zápasů.

Svěřenci trenéra Josepha Guardioly byli na trávníku lepší od samého začátku, převahu ale gólově vyjádřili jen jednou, ve 40. minutě se prosadil Andrés Iniesta. Po přestávce přidal druhou a zároveň poslední branku utkání Lionel Messi, který v tabulce střelců ztrácí na vedoucího Ronalda jeden zásah.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Gijón - Zaragoza 1:2 (49. Eguren - 37. Postiga, 90.+1 Lafita), Santander - Granada 0:1 (89. Siqueira z pen.), Pamplona - Real Madrid 1:5 (48. Nino -37. a70. Ronaldo,40. a77. Higuaín, 7. Benzema), FC Barcelona - Bilbao 2:0 (40. Iniesta, 58. Messi z pen.), Málaga - Betis Sevilla 0:2 (39. Castro, 45.+1 Dorado).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít