Real otočil zápas na hřišti nováčka. AS Řím si připsal čtvrtou výhru v řadě

Fotbalisté Realu Madrid se v tabulce španělské Primera División přiblížili druhému Atlétiku, když na hřišti nováčka v Valladolidu vybojovali cennou výhru 3:2, byť v zápase dvakrát prohrávali. V italské nejvyšší soutěži si čtvrtou výhru v řadě připsal AS Řím českého trenéra Zdeňka Zemana.

AS Řím porazil Fiorentinu a připsal si čtvrtou výhru v řadě v Serii A

AS Řím porazil Fiorentinu a připsal si čtvrtou výhru v řadě v Serii A | Zdroj: Reuters

Vallalolid dostal hned zkraje utkání Real pod tlak, ze kterého už v 7. minutě vytěžil vedoucí branku. Po rohovém kopu se v pokutovém území dostal k míči Manucho a poslal domácí do vedení.

Real se rychle otřepal a za pět minut prostřednictvím Karima Benzemy srovnal, jenomže nováček soutěže se favorita ani v nejmenším nezalekl a v 22. minutě šel znovu do vedení – podruhé se v zápase zase po rohovém kopu prosadil Manucho.

Obrat zahájil na konci prvního poločasu záložník Özil, který nejprve po skvělé kombinaci s Benzemou srovnal na 2:2, a v 72. minutě dokonalým přímým kopem zajistil Realu vítězství.

Málaga přehrála Granadu 4:0 a poskočila na čtvrté místo tabulky. San Sebastian remizoval s Getafe 1:1.

Vítězná série AS Řím

Fotbalisté AS Řím vyhráli v italské Serii A už čtvrté utkání v řadě, svěřenci českého trenéra Zdeňka Zemana porazili Florentinu 4:2 a v tabulce nejvyšší soutěže už jsou čtvrtí.

Římané šli do vedení už v 7. minutě utkání, hlavou se prosadil Castáno. Jenomže hostům se brzy podařilo srovnat, když při přímém kopu domácí zazmatkovali a Roncaglia upravil na 1:1.

Domácí se ale vzpamatovali a ještě do konce prvního poločasu se znovu dostali do vedení. Dvakrát se prosadil kapitán Říma Francesco Totti, nejprve zblízka a poté dělovkou z dálky. Fiorentina ještě vykřesala jiskřičku naděje na začátku druhé půle, když na rozdíl jedné branky snížil Hamdáví, v 89. minutě ale potvrdil vítězství Římanů Osvaldo.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

San Sebastian - Getafe 1:1 (90.+1 Carlos Martínez - 86. Lafita), Málaga - Granada 4:0 (26. Joaquín, 33. Saviola, 75. Camacho, 85. Santa Cruz), Valladolid - Real Madrid 2:3 (7. a 22. Manucho - 45. a 72. Özil, 12. Benzema),

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Bergamo - Parma 2:1 (4. Denis, 38. Peluso - 45. Amauri), AS Řím - Fiorentina 4:2 (19. a 45. Totti, 7. Castán, 89. Osvaldo - 14. Roncaglia, 46. Hamdáví).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít