Vrbata protrhl střeleckou smůlu, Jordán dal první gól v sezoně

V NHL skončila čtyřzápasová série proher Vancouveru i více než měsíční střelecké trápení Radima Vrbaty, probuzení Canucks odneslo Colorado. Michal Jordán dal v dresu Caroliny první gól v sezoně, ale nakonec se radovala Tampa Bay, které pomohli i Ondřej Palát a Andrej Šustr.

Radm Vrbata (uprostřed) dal gól po 14 zápasech

Radm Vrbata (uprostřed) dal gól po 14 zápasech | Zdroj: Reuters

Canucks z posledních deseti zápasů vyhráli pouze dva a nedařilo se jim ani ve vzájemných zápasech proti Coloradu, od kterého při posledních třech příležitostech dostali po pěti brankách. Tentokrát byl ale výsledek opačný a Vancouver vyhrál 5:1.

Chvíle Radima Vrbaty přišla v samém závěru druhé třetiny. Při přesilové hře se český útočník dostal k dorážce a jeho bekhendový pokus přeplachtil brankáře Varlamova. Zvýšil tak na 3:0 a po pěti týdnech a 14 zápasech protrhl střeleckou smůlu.

Michal Jordán platí v Carolině především za specialistu na obranu, proti Tampě Bay ale ukázal, že umí i útočit. Sedm minut před koncem druhé třetiny dostal u modré čáry pas od Skinnera, místo střely projel celým útočným pásmem, obtočil se kolem branky a u druhé tyčky zasunul do sítě svůj první gól v sezoně.

Za povedenou akci byl obránce Huricanes oceněn jako třetí hvězda zápasu. Více důvodů k radosti ale měli hráči Blesků z Tampy Bay, kteří vyhráli 4:2. Po jedné asistenci si připsali Ondřej Palát a Andrej Šustr.

Calgary prohrálo na ledě Anaheimu 2:5. Flames nepomohla ani 24. asistence Jiřího Hudlera v sezoně. Český útočník zpoza branky rozjel přesilovkovou akci, kterou tvrdou ranou zakončil Mark Giordano.

Petra Mrázka nahradil při náročném programu Detroitu Jimmy Howard a v Madison Square Garden zabojoval o místo v brance. Během 60 minut zápasu nedostal branku a překonal ho až Kevin Klein v prodloužení. Rangers vyhráli 1:0.

Výsledky NHL:

Buffalo - Pittsburgh 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 14. a 60. Bogosian, 49. Gionta - 10. Hornqvist, 26. Wilson, 38. Kessel, 48. Cullen. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. Bogosian (Buffalo), 3. Kessel (Pittsburgh).

Minnesota - Chicago 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 4. Dumba, 8. Vanek, 23. Niederreiter, 31. Pominville, 43. Carter, 54. Haula - 53. P. Kane. Střely na branku: 32:32. Diváci: 50 426 (hráno pod širým nebem). Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Carter, 3. Pominville (všichni Minnesota).

Vancouver - Colorado 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 19. a 50. Hansen, 9. Cracknell, 40. Vrbata, 52. Tanev - 60. Duchene. Střely na branku: 29:38. Diváci: 18 431. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Hansen, 3. H. Sedin (všichni Vancouver).

Carolina - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 12. Nordström, 33. Jordán - 29. a 60. Callahan (na druhou Palát), 25. Brown (Šustr), 55. Stamkos. Střely na branku: 31:18. Diváci: 10 422. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa), 2. Nordström, 3. Jordán (oba Carolina).

Anaheim - Calgary 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 27. a 45. Kesler, 16. Maroon, 41. Getzlaf, 55. Bieksa - 29. Giordano (Hudler), 60. Backlund. Střely na branku: 33:24. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Getzlaf, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).

NY Rangers - Detroit 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 62. Klein. Střely na branku: 30:22. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Howard (Detroit), 3. Klein (Rangers).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít