Fanoušky tenisového Roland Garros pletou stejně oblečení tenisté

Při tenisových zápasech k tomu dochází stále častěji a vidět je to i při sledování duelů z Roland Garros. Některým fanouškům vadí, že své oblíbence nerozeznají od soupeřů, kvůli stejným či hodně podobným dresům.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V podobných barvách nastoupili na kurt v Paříži i Thanasi Kokkinakis a světová jednička Novak Djoković (vpravo)

V podobných barvách nastoupili na kurt v Paříži i Thanasi Kokkinakis a světová jednička Novak Djoković (vpravo) | Zdroj: Reuters

„Měla jsem čelenku a ona měla kšilt, tak aspoň něco,“ smála se Lucie Šafářová po zápase 3. kola, ve kterém porazila Němku Sabine Lisickou.

V neděli, kdy nastoupí proti Marii Šarapovové, to budou mít fanoušci české tenistky snadnější. Údery Rusky provází pokaždé hlasité hekání, takže českou tenistku při televizním přenosu bezpečně poznají, i kdyby měla na sobě to samé, co její osmifinálová soupeřka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle Lukáše Rosola se sportovní firmy snaží sjednocovat barvy oblečení, i kvůli čtyřhrám

Ale jindy už to tak jednoduché nemusí být, jak občas napíšou někteří diváci, kteří utkání doma v Česku sledují.

Firmy specializující se na sportovní vybavení a oblečení posílají hráčům stejné nebo podobné modely, a pokud jsou na kurtu také dvě podobné postavy, může to být s identifikací pro ty, co duel nesledují na místě, těžší.

„Když je více variant oblečení a když hraju s někým, koho znám, tak si řekneme, kdo si co bere,“ přibližuje dění v šatně Lucie Šafářová.

I tak se občas stává, že se hráčky trefí do stejné barvy, třeba teď na Roland Garros je velkým hitem růžová, což ještě v kombinaci s oranžovou antukou nemusí být na monitoru či obrazovce nejpřehlednější .

Šafářová prožívá nejlepší sezony kariéry. Vyrovnanost přišla s kanadským trenérem

Číst článek

Tenisté na takové věci mohou jen těžko myslet. Dělají individuální sport, takže se nepotřebují lišit barvou dresu, spoluhráče od protihráče si nepopletou, navíc hrají každý na svém území.

„Je možné, že s tím diváci mnohou mít problém,“ přiznává Lukáš Rosol. „U žen je to asi problémovější. Dostanou úbor a v tom hrají,“ dodává.

„I u mužů poslední dobou sleduju, že značky vyrábějí stejné bravy oblečení, abychom mohli spolu hrát čtyřhry. Třeba na US Open se řekne, že bude modrobílá kombinace, na Australian Open zelenobílá,“ doplňuje svoji úvahu Lukáš Rosol.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme