Kabinky lanovky v Kitzbühelu nesou jména vítězů. Může jím být i Krýzl
Alpskou kombinací začne před polednem 76. ročník slavného Hahnenkammu. Tedy závodů, při kterých se bojuje nejen o body do Světového poháru, tučné prémie a prestiž. Vítězové z Kitzbühelu se navždy zapíšou do lyžařských dějin, což v tomto případě platí doslova. Ti, kteří závodí i letos, se cestou na start mohou svézt v kabince lanovky se svým jménem.
Většina z nich je totiž pojmenována po vítězích závodu Světového poháru v Kitzbühelu.
Na červených kabinkách jsou tak jména současných hvězd, jako je třeba Ivica Kostelić nebo Dominik Paris, ale jsou tu také jména osobností lyžařské historie, jako je Alberto Tomba, Ingemar Stenmark a kabinka číslo 35 nese jméno Bohumíra Zemana, který vyhrál kombinační závod v Kitzbühelu právě před 35 lety.
Kabinka lanovky, kterou jezdí závodníci na start závodů v Kitzbühelu, se tradičně jmenuje po vítězích. Natáčel Jan Kaliba
Jemu se v Kitzbühelu jako jediný z Čechů dokázal přiblížit Ondřej Bank, jenže kvůli táhlému zranění přerušil sezonu, a tak své loňské umístění na stupních vítězů letos nevylepší.
„Zážitek z loňského vyhlášení a třetího místa v kombinaci byl samozřejmě velký, takže to byla motivace, proč jsem do toho šel,“ lituje 35letý lyžař.
Jeho bratr Tomáš cítí, že hledání motivace k dalšímu comebacku bude pro Ondřeje Banka hodně těžké a coby reprezentační kouč hledá, kdo potáhne české lyžování, až Bankova éra opravdu skončí.
„Kryštof Krýzl ještě nějaký ten rok výsledky vozit bude. Potenciál i výkonnost na to má, musí jenom prolomit tu jeho komplikovanou hlavu,“ říká Tomáš Bank.
Právě Krýzl bude dnes v Kitzbühelu jediným Čechem na startu alpské kombinace a některé kabinky zdejší lanovky jsou stále nepopsané. „Budu spokojen asi i s jinými výsledky, ale člověk musí chtít vyhrávat. Někdy by to bylo pěkné,“ přiznává.