Lyžařka Křížová zajela nejlepší výsledek za čtyři roky, dolela 26.

Lyžařka Klára Křížová obsadila ve sjezdu SP v italské Cortině d'Ampezzo 26. místo, nejlepší za poslední 4 roky. Vítězství slaví Maria Höflová-Rieschová z Německa, která tak zvýšila své vedení v hodnocení seriálu.

Klára Křížová obsadila ve sjezdu Světového poháru 26. místo

Klára Křížová obsadila ve sjezdu Světového poháru 26. místo | Zdroj: ČTK

„Jsem moc ráda, byl to těžký závod. Soči se blíží a je čas se začít zlepšovat,“ řekla v tiskové zprávě svazu čtyřiadvacetiletá lyžařka, která na vítězku ztratila 1,87 sekundy a připsala si nejlepší umístění v kariéře od 20. příčky ve sjezdu ve Svatém Mořici v lednu roku 2010.

Dcera Olgy Charvátové-Křížové, medailistky z olympijských her v Sarajevu 1984, bodovala podruhé v této sezoně. Poprvé to bylo před dvěma týdny v Altenmarktu. Celkově jde o její čtvrtý bodový zisk ze závodů Světového poháru.

Po dojetí do cíle byla Křížová na dvaadvacáté pozici. Na startu, který byl kvůli špatným povětrnostním podmínkám snížen, ale čekalo téměř dvacet konkurentek. Rychlejšího času dosáhly ale jen čtyři z nich. Mezi nimi i Rakušanka Nicole Schmidhoferová, která se překvapivě vyhoupla na třetí pozici.

Höflová-Rieschová si upevnila vedení ve Světovém poháru

Vítězná Němka Höflová-Rieschová navázala na úspěch ve čtvrtečním super-G. Po druhém místě si dojela pro 27. vítězství v kariéře s náskokem 31 setin před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska.

V průběžném pořadí zvýšila Höflová-Rieschová své vedení před Weiratherovou na 158 bodů. Všechny tři výhry v sezoně získala ve sjezdu, takže vede i hodnocení této disciplíny.

Lyžařky v Cortině v sobotu absolvují další sjezd a náročný čtyřdenní program zakončí nedělním superobřím slalomem. Organizátoři museli nahradit zrušené závody z minulého víkendu a už dříve převzali pořadatelství dalších dvou závodů z Garmisch-Partenkirchenu.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít