Vlku Bublovi se v přírodě daří. Pohybuje se poblíž své smečky u Božího Daru, tvrdí ochránci
Sraženému vlkovi z Krušných hor se po vypuštění do volné přírody daří dobře. Potvrzují to údaje z Mendelovy univerzity, kde pohyb vlka sledují pomocí telemetrického obojku.
Od jeho vypuštění do volné přírody neuplynul ani měsíc a znovu se mluví o vlkovi z Krušných hor. Objevily se totiž informace, že není v dobrém zdravotním stavu, a členové ze Záchranné stanice živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku se ho dokonce vydali hledat.
Vlka totiž údajně viděli myslivci ve špatném stavu, podle nich je vyhublý a daleko od své smečky. Ochránci přírody ho ale průběžně sledují a říkají něco jiného. Pomáhá jim s tím telemetrický obojek, ze kterého sbírají informace o jeho pohybu.
Podle Karolíny Šůlové z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky je zvíře v pořádku a daří se mu dobře.
„Z dat telemetrického obojku víme, že se vlk pohybuje v teritoriu domovské smečky. Pravděpodobně také přijímá potravu, našly se zbytky jeho trusu i s chlupy. Z těch dat, která máme k dispozici, nevyplývá, že by to zvíře vykazovalo nějaké znaky atypického chování,“ vysvětluje Šůlová.
Podle posledních informací z tohoto týdne se vlk nachází v okolí své smečky u Božího Daru. „Samozřejmě nás těší, že se tolik lidí zajímá o osud krušnohorského vlka. Rádi bychom všechny ubezpečili, že ani nám není jeho osud lhostejný, a proto ho sledujeme, jak se mu daří,“ uzavřela Šůlová.
Reportáž Dominika Hrona si můžete poslechnout v audiozáznamu výše v článku.