Přehled tisku: Češky pašující drogy, chátrající bazén hotelu Thermal a hledání kovů budoucnosti v Česku
V sobotním tisku se dočtete, že Češka zadržená s devíti kilogramy heroinu není podle tamní policie jediná, píše Mladá Fronta DNES. Místo na seznamu UNESCO hotelu Thermal v Karlových Varech je ohrožené, a to kvůli chátrajícímu bazénu, informovalo Právo. Do Česka přijeli bádat vědci z celého světa, kteří pátrají po kovech nezbytných pro hi-tech průmysl, zjistily Lidové noviny.
Mladá Fronta DNES
Češka zadržená v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu není podle tamní policie jediná česká dívka, která v zemi pašovala drogy - píše to Mladá fronta DNES. Pakistánská policie chce proto dívky, které do země jely za údajným fotomodelingem, prověřit.
Přehled tisku: česká aplikace pro Bundestag, jazykové znalosti školáků i vysílání DVB-T2
Číst článek
Kolik dívek odletělo do Pákistánu za údajným focením slibujícím statisícové výdělky, není jasné. Zadržená dívka práci nabízela podle deníku dalším ženám z Uherskohradišťska. Případem se navíc zabývá taky britská policie. Právě tam by totiž měl pobývat šéf drogového gangu, který pašování organizoval - muž jménem Tárik.
Právo
Zápis Karlových Varů na seznam UNESCO ohrožuje chátrající bazén hotelu Thermal - to je téma deníku Právo. Primátor lázeňského města Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy už na to upozornil taky vedení státní společnosti Thermal-F, která hotel spravuje. Ta tvrdí, že opravu bazénu chystá.
Vykoupat se v bazénu hotelu Thermal se přitom lidé nemůžou už několik let. Vedení hotelu, který patří státu, ho chce přestavět na moderní lázeňsko-regenerační centrum s prvky wellnes. Tam by vedle hotelových hostů mohli chodit i ostatní návštěvníci. Vedení hotelu se už teď dohodlo se správou přírodních léčivých zdrojů na dodávky vřídelní vody
Lidové noviny
Do Česka přijeli bádat vědci z celého světa, kteří pátrají po kovech nezbytných pro hi-tech průmysl - to popisují Lidové noviny. Čeští vědci jsou totiž součástí mezinárodní skupiny geologů, která má vytvořit model na objevení nových ložisek vzácných zemin v Evropě. V současnosti totiž v oboru dominuje Čína. Západní státy se bojí, že o kovy v budoucnu přijdou.
Přehled tisku: peníze za adopci, vysoké úroky, úbytek nemocničních lůžek nebo revize kotlů
Číst článek
Jde přitom o horniny, které se používají třeba pro výrobu hard disků, televizí, turbín nebo nukleárních zařízení. Po vytěžení ložisek ve Skandinávii už v Evropě jiné naleziště zatím objeveno nebylo. Vědci ve spolupráci s firmami teď proto vymýšlejí nové metody, které nalezení nového evropského ložiska usnadní.
E15
Až dva a půl bilionu korun můžou automobilkám přinést chytré technologie, které vozy propojí s okolním prostředím - o tom si přečtete na webu deníku E15. Auta totiž promění na multimediální a technologická zařízení. Výrobci ale do takových technologií zatím nechtějí příliš investovat.
Trend předvídají studie několika poradenských a analytických společnosti. Výroba aut se podle nich zanedlouho přiblíží třeba vývoji chytrých telefonů. Automobilky ale pod nich samy musí chtít do chytrých technologií investovat. Zatím se k tomu ale příliš nemají.