Kardinál Miloslav Vlk v pátek od skautů převezme betlémské světlo

Jedním ze symbolů Vánoc je betlémské světlo. Myšlenka rozvést po celém světě plamínek zažehnutý v jeskyni Narození Páně v Izraeli je stará jednadvacet let. Česko se k ní připojilo v roce 1989, kdy k nám skauti poprvé betlémské světlo z Rakouska přinesli. Dnes už je šíření betlémského světla tradicí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betlémské světlo

Betlémské světlo | Foto: Marián Vojtek

V brněnském kostele svatého Petre a Pavla hoří už od minulé neděle. V pátek světlo od skautů a zaměstnanců Českého rozhlasu převezme i kardinál Miloslav Vlk v katedrále svatého Víta v Praze. Pražský arcibiskup Vlk pro Český rozhlas vysvětlil, co betlémské světlo symbolizuje: "Betlémské světlo navazuje na hlubokou tradici církve, protože od začátku církev v liturgii a vůbec ve svém životě pracovala se světlem: při mši, při křtu se předává svíce, při čtení evangelia se nesou svíce. Takže betlémské světlo je pro mě pokračování a rozvinutí této praxe."

"Ta práce se světlem je u nás jenom v kostelech. Ale betlémské světlo vstupuje do domů, do společenství lidí. To je mi velmi sympatické. Ostatně betlémské světlo je rozsvícené v jeskyni Narození Páně, kde je na podlaze taková veliká hvězda označující to místo, a roznesené do celého světa. Tím vlastně naplňuje Kristovo slovo: Já jsem světlo pro svět," doplnil kardinál Miloslav Vlk.

Šárka Slezáková, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme