Lék na močový měchýř Sentacurin může obsahovat škodlivé látky, varuje SÚKL

Lidé by neměli používat dvě šarže léku Sentacurin. Varuje před tím Státní ústav pro kontrolu léčiv. Šarže 17N203A a 18N101A totiž nesplňují parametry na obsah nečistot. Výrobce je proto stahuje z prodeje. Přípravek se používá na hyperaktivitu močového měchýře.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky, vitamíny (ilustrační foto)

Léky, vitamíny (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) doteď žádná podezření na nežádoucí účinky neměl. Lék ale přesto raději stahuje. Dotčené šarže jsou v Česku dostupné od loňského dubna, respektive od července. 

„Přípravek radíme nepoužívat a vrátit jej v lékárně, nejlépe v té, v níž byl přípravek zakoupen. Lékárna vrácená balení vymění za jinou šarži tohoto přípravku. V případě, že ji lékárna nebude mít k dispozici, pak prosíme, aby pacienti navštívili ošetřujícího lékaře za účelem předepsání jiného nahrazujícího přípravku,“ popisuje mluvčí ústavu Barbora Peterová.

V případě výskytu nežádoucích účinků po používání stahovaných šarží přípravku Sentacurin by lidé měli navštívit svého ošetřujícího lékaře a nežádoucí účinky nahlásit výrobci, společnosti Egis Pharmaceuticals, a Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv. 

SÚKL má na svém webu pro tyto účely všechny informace i elektronický formulář. V případě dotazů se mají lidé obrátit na výrobce, a to na telefonu 227 129 111 nebo prostřednictvím e-mailu farmakovigilance@egispraha.cz. 

sir, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme