Na pražském výstavišti končí po sedmi týdnech Matějská pouť. Příští rok možná bude stát jinde
Na výstavišti u pražské Stromovky v neděli po sedmi týdnech končí letošní Matějská pouť. Brány areálu s více než 110 atrakcemi pro děti a dospělé se zavřou ve 22:00. Návštěvnost v posledních letech kolísá od 100 tisíc do 200 tisíc lidí, rekordní byla v roce 2011, kdy přišlo 215 tisíc návštěvníků.
Kromě klasických českých atrakcí jako jsou lochneska, střelnice, houpačky či řetízkové kolotoče nabízí pouť moderní atrakce z Nizozemska či Německa.
Letošní novinkou byl dům vzhůru nohama, který stojí na střeše a nábytek má na stropech. Nechybí ani pro Matějskou typické obří kolo, různé skoky z výšky, horské dráhy či simulace volného pádu.
Pouťová atrakce na Břeclavsku zranila sedm lidí. Čtyři z nich převezli záchranáři do nemocnice
Číst článek
Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595, díky únorovému termínu svátku svatého Matěje jde o vůbec první jarní pouť v Evropě. Původní poutě byly v okolí kostelíka v blízkosti Hanspaulky.
Stánky a kolotoče se později posouvaly až k nynějšímu Vítěznému náměstí do míst, kde jsou dnes vysoké školy, a pak až k nynější stanici metra Hradčanská. Matějská se pak konala v různých pražských lokalitách a od roku 1963 zakotvila v areálu Výstaviště.
Příští rok by ale mohly atrakce stát na jiném místě. Areál Výstaviště totiž Praha plánuje modernizovat, první úpravy za zhruba 50 milionů korun by měly začít ještě letos.