Šlo o nelegální sázkové kanceláře, ty s licencí jsou neprůstřelné, tvrdí zástupce českých společností

Dvanáct současných i bývalých fotbalistů obvinila policie z podplácení a příjetí úplatku. Více než dvacet dalších lidí chce vyslechnout. Akce je prý dlouhodobě připravovaná ve spolupráci s vedením tuzemského fotbalu. Radiožurnálu to ráno potvrdil místopředseda Fotbalové asociace Roman Berbr. Už vloni na podzim prý získali nezvratné důkazy o manipulacích se sázkami - ve druhé lize.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sázková kancelář (ilustrační foto)

Sázková kancelář (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Zatím jsme v informačním vakuu, policie nás nekontaktovala, takže přesné informace nemám, ale obecně muselo jít o nějakou dohodu, nějaký podvod, má to nějaké pozadí,“ myslí si Marek Herman, ředitel Asociace provozovatelů kurzových sázek.

V České republice je podle jeho slov mimořádně obtížné sázky zmanipulovat.

Policie obvinila kvůli možnému ovlivňování zápasů 12 fotbalistů

Číst článek

„Máme nastavený systém několika obranných štítů, přirovnal bych ho k zabezpečení dat v bankách. Jedná se o několik stupňů softwarové ochrany a navíc lidského faktoru,“ vysvětluje Herman.

Sázkové kanceláře jsou dokonce propojeny mezi sebou a využívají mezinárodní systém Sportradar. Systém je podle Hermanových slov neprodyšný.

Jestli někdo sází, ať ho zavřou, říká k fotbalové korupční kauze Hašek

Číst článek

„To ale mluvím o českých sázkových kancelářích, které mají licenci. Pro nás je důvěra v tomto byznyse naprosto klíčová. Za posledních osm až deset let došlo opravdu k velkému progresu v ochraně dat, ten systém je téměř dokonalý a my ho ještě doplňujeme lidmi. Manipulaci se sázkami opravdu vylučuji,“ ujišťuje Marek Herman.

Pokud podle něj chtěl někdo při sázkách podvádět, musel by na to jít přes nelegální sázkařské kanceláře, které nemají licenci. Platí v nich vlastní pravidla a není známo, kdo je řídí.

„Na českém trhu bohužel také fungují. Krom toho, že neplatí daně a odvody, nedodržují pravidla. Tady je velmi jednoduché podnikat přes internet, tyto kanceláře mají webové stránky v českém jazyce a lákadlo vsadit si někam jinam je velice lákavé. A zároveň je to velká chyba,“ upozorňuje ředitel Asociace provozovatelů kurzových sázek.

Stopy korupčního skandálu v českém fotbale vedou údajně na Slovensko

Číst článek

V minulosti se v této souvislosti mluvilo o asijských sázkových mafiích.

„Domnívali jsme se, že je to mýtus, ale on to mýtus není. Jsou to skupiny, které pečlivě a dlouhodobě pracují tak, že část byznysu je prostě podvod. Postižené pak bývají hlavně nižší a mládežnické soutěže – je tam nějaká naivita, kdy si lidé myslí, že když se nějak domluví, nepřijde se na to. Jenomže jakákoli odchylka je hned patrná,“ říká Marek Herman.

Veronika Sedláčková, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme