Vila, ve které žije obviněný podnikatel Redl, je na prodej. Realitka ji nabízí za 65 milionů

Zlínská vila, ve které žije podnikatel Michal Redl stíhaný v kauze Dozimetr, je na prodej. Podle webových stránek realitní kanceláře je cena nemovitosti 65 milionů korun. Redl se k důvodům prodeje vyjádřit odmítl.

Původní zpráva Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vila Michala Redla v Kudlově, části Zlína

Vila Michala Redla v Kudlově, části Zlína | Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Profimedia

Luxusní vila s bazénem, vířivkou a výhledem na kopce okolo Zlína – jedna z nemovitostí spojovaná s majetkem rodiny obviněného podnikatele Michala Redla – je aktuálně na prodej.

Nemovitost se před pár dny objevila v nabídce zlínské realitní kanceláře. Ta ji zájemcům nabízí za 65 milionů korun.

Neviditelné stopy obviněného podnikatele Redla. Zlínský hotel, konspirační byt i výrobní haly

Číst článek

„Rodinná vila je vybavena moderními a kvalitními materiály a prvky, což zajišťuje maximální pohodlí a styl. Součástí je i velký bazén o rozměrech 12m x 6m s venkovní kuchyní a grilem, ideální pro relaxaci a společenské akce,“ píše se mimo jiné v inzerátu. 

Vilu podle katastru nemovitostí vlastní formálně firma KIDRON. Jejím jediným akcionářem je zlínský advokát Václav Petrásek, který je správcem svěřenského fondu Fidea. Přes něj podle policejních dokumentů Redl roky spravoval svůj majetek.

K aktuálnímu prodeji se Redl pro Radiožurnál a iROZHLAS.cz vyjádřit odmítl. „To je soukromá záležitost,“ reagoval podnikatel, který byl podle policie hlavou organizované skupiny, která ohýbala zakázky v pražském dopravním podniku.

Zmizela zástava

Po vypuknutí kauzy Dozimetr v roce 2022, v rámci níž je Redl stíhán, upozornil Radiožurnál na to, že prostřednictvím různých firem patří Redlovi ve Zlíně vícero nemovitostí. Za žádnou ale formálně nebyl vidět.

Účast na zločinecké skupině, úplatky, podplacení. Policie navrhuje obžalobu 11 lidí v kauze Dozimetr

Číst článek

Teprve vloni v prosinci byl formálně Redl zapsán do evidence skutečných majitelů například u firmy Daneb, která vlastní byt ve Zlíně, ale třeba také rozsáhlé pozemky u Neratovic. U firmy Kidron, na kterou je psaná rodinná vila, nicméně stále jako skutečný majitel Redl zapsán není a v evidence skutečných majitelů figuruje advokát Petrásek.

Média po vypuknutí kauzy Dozimetr zároveň informovala o zástavě, která na rodinné vile Redlových visela. Z ní vyplývalo, že Kidronu poskytla desítky milionů korun firma téměř osmdesátileté důchodkyně, která bydlí v paneláku v Kojetíně na Olomoucku. Její společnost přitom podle záznamů v obchodním rejstříku nemá žádný obrat, pouze půjčuje peníze.

Zmíněná zástava ale z nemovitosti před několika dny zmizela.

Zajištěný byt

Prodej zlínské vily není první nemovitostní pohyb, ke kterému v kauze Dozimetr došlo. V rámci policejní razie došlo k zajištění konspiračního bytu v Praze, ve kterém se členové organizované skupiny scházeli. Byt vlastní firma Immo Moravan, kterou podle detektivů Redl skrytě ovládal.

Radiožurnál také už dříve informoval o majetkových pohybech u někdejšího pražského radního a zároveň dalšího z obviněných Petra Hlubučka. Tomu ještě před vypuknutím policejní razie patřila vila v Lysolajích, byt v Masné ulici v centru Prahy a jednotka v bytovém komplexu v Holešovicích.

Hlubuček je oficiálně bez majetku. Nemovitosti převedl na partnera, ten většinu po razii prodal

Číst článek

V únoru roku 2022 se ale začaly objevovat zprávy, že se o Hlubučka zajímá policie. Krátce na to převedl radní byty na svého partnera Jiřího Karvánka, který je později prodal. Převod vily, ve které spolu žijí, pak spustili až v červnu 2022, kdy skutečně došlo k policejní razii, po které byl Hlubuček obviněn.

Podle Marka Chromého, vedoucího analytika protikorupční organizace Transparency International, působí okolnosti a načasování převodů účelově. Totiž v případě, že policie v rámci vyšetřování prokáže způsobenou škodu, může pachatelům zabavit majetek, kterým pak alespoň část škody nahradí.

„Načasování převodu majetku pana Hlubučka na jeho partnera, ať už v řádu dnů po zveřejnění prvních informací o tom, že je v hledáčku policie, nebo několik hodin po jeho zadržení, působí účelově, tedy aby se zadržení majetku vyhnul,“ řekl Radiožurnálu Chromý. „Je pak otázkou pro orgány činné v trestním řízení, jak moc byl, nebo nebyl pan Karvánek informován o aktivitách svého partnera,“ doplnil.

Jakub Mikel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme