Výběr z médií: nejrizikovější místa českých silnic, ceny letenek nerostou i poptávka po bunkrech

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že ministerstvo dopravy zmapovalo nejrizikovější místa na českých silnicích. Přehled sestavený na základě dat o nehodách z let 2017 až 2019 by měl pomoci navrhnout jejich přestavbu, píše Mf Dnes. Ceny letenek podle Hospodářských novin zatím navzdory koronavirové krizi a omezenému létání prakticky nerostou. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní situace

Ministerstvo dopravy zmapovalo nejrizikovější místa na českých silnicích, píše o tom Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

Až 30 procent zaměstnanců v současné době pracuje z domova. Lidové noviny ale upozorňují, že zákoník práce na home office příliš nemyslí a to přináší řadu nejasností. Komplikované může být třeba prokazování pracovního úrazu. Zásadní roli při práci z domova hraje vzájemná důvěra zaměstnavatele a zaměstnance. Domluvit se předem musí třeba na tom, jestli bude pracovní doba pevně daná nebo pružná. Vyřešit by se v rámci dohody ohledně práce z domova měly taky náklady na její výkon.

Soud vyhlásil úpadek Českých aerolinií. Firma dluží 1,8 miliardy korun, další rozhodnutí přijde v červnu

Číst článek

Hospodářské noviny

Ceny letenek zatím navzdory koronavirové krizi a omezenému létání prakticky nerostou, všímají si toho Hospodářské noviny. Například do Bruselu je možné letět za 2500 korun, cesta do Londýna stojí i méně než tisíc korun. Cestující ale musí počítat s dalšími výdaji za povinné testy na covid-19. Za testování na pražském letišti několik hodin před odletem zaplatí cestující až sedm a půl tisíce korun. Lidé taky musí v současné době počítat s více přestupy. Přímé lety z Prahy teď míří jen do pětadvaceti destinací, třeba do Paříže, Varšavy nebo Amsterdamu.

E15

Starostové a hejtmani lepí rozpočty půjčkami, to je titulek deníku E15. Podle ministerstva financí loni obcím zůstalo oproti předloňsku o 6,5 miliardy korun méně. Rozpočty krajů na tom byly ještě hůř a celkově skončily s pětimiliardovým deficitem.

2:57

Stačí jenom výstražný trojúhelník? Nově zaváděné světelné majáky by mohly pomoc s lepší viditelností

Číst článek

Ekonom

Poptávka po bunkrech a skrýších se ve světě i v Česku zvyšuje, informuje o tom týdeník Ekonom. Bytelný podzemní kryt vybavený zdrojem vody a elektřiny i přívodem vzduchu vyjde Čechy na tři až sedm milionů korun. Někteří majitelé mají bunkry jen v záloze, jiní je používají třeba jako vinný sklípek.

Mf Dnes

Ministerstvo dopravy zmapovalo nejrizikovější místa na českých silnicích, píše o tom Mf Dnes. Přehled sestavený na základě dat o nehodách z let 2017 až 2019 by měl pomoci navrhnout jejich přestavbu. Podle počtu havárií v tabulce nejnebezpečnějších míst jednoznačně vedou lokality v hlavním městě. Nejrizikovější mimopražský úsek je ve středočeských Jiřicích. Během tří let se tam stalo 26 závažných dopravních nehod. Podle statistiky je v Česku 56 nebezpečných stromořadí. Policisté taky evidují 200 problematických křižovatek.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme