Výběr z médií: podpora LGBT+ zaměstnanců, české drony na hranicích EU a rostoucí zájem o zbraně
Ve čtvrtečním tisku se dočtete, že stále více firem se hlásí k podpoře LGBT+ zaměstnanců, píšou Hospodářské noviny. Deník Právo přináší informaci, že hranice Evropské unie by mohly začít hlídat české drony, o které projevilo zájem Finsko. Konflikt na Ukrajině podle zjištění regionálního Deníku probudil v lidech zájem o střelné zbraně. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Hospodářské noviny
Stále více firem se hlásí k podpoře svých LGBT+ zaměstnanců. V posledních měsících totiž roste zájem o školení na téma jak pečovat o zaměstnance s odlišnou sexuální orientací. Firmy navíc začínají svým LGBT+ zaměstnancům podle Hospodářských novin poskytovat takové benefity, aby ve své práci nebyli nijak omezeni. Nejčastěji jim umožňují výhody jako sezdaným heterosexuálním párům. Můžou si tak vzít třeba rodičovskou dovolenou, nárok mají i na neplacené volno v den uzavření partnerství nebo třeba když doprovází partnera nebo partnerku do nemocnice.
Právo
Hranice Evropské unie by mohly hlídat české drony, dočtete se ve čtvrtečním deníku Právo. O česká bezpilotní letadla má zájem pohraniční stráž ve Finsku, které by je chtělo využít při hlídání vnější hranice EU, která z největší části přiléhá k Rusku. Zástupci severské země se už byli v Praze podívat na testovací lety – například za stížených povětnostních podmínek. Zatím české drony slouží třeba v Malajsii, Iráku nebo na Slovensku.
Deník
Konflikt na Ukrajině probudil v lidech zájem o střelné zbraně. Píše to regionální Deník. Na začátku jara přibylo žádostí o zbrojní průkaz nebo speciální školení. Kromě lidí, kteří si kvůli sebeobraně chtěli zařídit zbrojní průkaz, přibylo taky zájemců o taktické vybavení nebo procvičení u lidí, kteří se chystali zapojit se do řad ukrajinských vojáků. Po únorových událostech zaznamenaly střelnice také vyšší zájem o zážitkové střílení bez průkazu. Tedy o kurzy, na které přišli lidé, aby se seznámili se střelnými zbraněmi a naučili se s nimi zacházet.
Hospodářské noviny
Česko zavalila lavina finančních podvodů, desítky tisíc lidí přišly o stovky milionů korun. Podvodníci kombinují několik různých způsobů, jak peníze od klientů vysát. Časté jsou v poslední době třeba telefonáty falešných investičních poradců. Ti nabízejí lákavou možnost ochránit vklady před inflací, která je v Česku nejvyšší od roku 1993. Kromě toho se útočníci vydávají za falešné bankéře a policisty. Upozorňují na to Hospodářské noviny.