Výběr z médií: zvýšený zájem o pěstounskou péči, změny ve školství a podceňování výdajů ve stáří
I když se zájem o pěstonskou péči v Česku zvýšil, tak v kojeneckých ústavech je stále dětí hodně. Téma pro Mf Dnes. Změny v rozdělování peněz do škol by mohly přinést zřizování dělených tříd například na výuku cizích jazyků nebo matematiky. Sobotní Deník také upozorňuje na zvýšení platů učitelů o deset procent. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Mf Dnes
Zájem o pěstounskou péči v Česku se za poslední čtyři roky zvýšil o desetinu. Na konci roku 2018 se o opuštěné nebo ohrožené děti staralo přes 11 tisíc pěstounů. Tématu se věnuje Mf Dnes. V kojeneckých ústavech je ale pořád dětí hodně a Česko za to dlouhodobě sklízí kritiku. Zájemci o pěstounskou péči prochází přísnými kontrolami a školeními.
Výběr z médií: Česko jako petardová velmoc, možná regulace pyrotechniky a obézní děti
Číst článek
Deník
Sobotní Deník informuje o změnách, které přinesl nový rok v českém školství. K těm největším patří nový systém financování regionálních škol, vyšší platy učitelů nebo upevnění pozice asistentů pedagoga. Regionální školy doposud dostávaly peníze ze státního rozpočtu podle počtu žáků. Nyní to bude podle rozsahu výuky a odučených hodin. Ministerstvo školství si od novinky slibuje nižší počet žáků ve třídách.
Právo
Češi si myslí, že si v penzi vystačí s 20 tisíci měsíčně, rozebírá to průzkum ING Bank. Téma pro sobotní Právo. Lidé ale své výdaje na stáří podceňují. Nepřipouští si zhoršení zdravotního stavu nebo vyšší výdaje za služby a zboží. Lidé by měli mít našetřeno alespoň jeden a půl milionu korun navíc. Podle ekonoma Lukáše Kovandy totiž budou v penzi potřebovat více peněz, než kolik předpokládají. Často totiž nepočítají s vyššími výdaji za léky, potraviny, bydlení nebo pečovatelskou péči.