Konec ‚věznění‘ šesti tisíc pasažérů. Italské úřady vyloučily nákazu koronavirem na výletní lodi

Na palubě výletní lodi, která s tisící lidmi na palubě kotví v přístavu města Civitavecchia severně od Říma, nebyla potvrzena přítomnost nového koronaviru. Večer o tom informovaly světové agentury. Podezření na koronavirus panovalo u dvou čínských pasažérů a italské úřady proto zakázaly vylodění v obavě z případného rozšíření nemoci.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní loď Costa Smeralda nedostala povolení k vylodění

Výletní loď Costa Smeralda nedostala povolení k vylodění | Foto: Guglielmo Mangiapane | Zdroj: Reuters

Tisíce cestujících uvázly na palubě výletní lodi v přístavu města Civitavecchia severně od Říma. Vylodění zakázaly v obavě z případného rozšíření nemoci italské úřady. S odvoláním na mluvčího přepravní společnosti Costa Crociere o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters.

Na Palubě lodi Costa Smeralda se nacházelo přibližně 6000 pasažérů, kteří museli počkat, dokud zdravotníci přítomnost koronaviru nevyvrátili. Prověřování zabralo několik hodin.

Česko kvůli koronaviru pozastavilo vydávání víz Číňanům, Babiš zvažuje dočasný zákaz letů z Číny

Číst článek

Manželský pár původem z autonomního území Macao přiletěl 25. ledna do severoitalského Milána a ve stejný den se v přístavišti Savona nalodil na loď Costa Smeralda. Oba postupně schvátila horečka a projevily se u nich dýchací obtíže. Loď s nimi během týdne navštívila také francouzský přístav Marseille, španělskou Barcelonu a hlavní město na ostrově Mallorca.

Koronavirus 2019-nCoV, který vyvolává onemocnění s příznaky chřipky a někdy může způsobit i zápal plic, se rozšířil již do dvacítky států světa, převážně asijských. V Číně si zatím vyžádal 170 obětí a na 7800 lidí je nakažených, úřady v Macau na jihu Číny hlásily ve středu sedm nakažených.

Několik případů infekce hlásí i evropské země, které přijímají opatření proti rozšíření nákazy. Přímé letecké spojení s pevninskou Čínou zrušily například britské aerolinky British Airways, o zákazu všech letů mezi Čínou a Českem uvažuje i český premiér Andrej Babiš.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme