Muž pašoval z Peru 320 živých tarantulí a 110 stonožek. Měl je v sáčcích připevněny na těle
Na letišti v Peru zadrželi muže, který pašoval přes 300 živých tarantulí a stovku stonožek, na těle je měl připevněné v uzavíratelných sáčcích. Chtěl je nelegálně prodat, úřady jej proto zadržely a zvířata ošetřily. S odkazem na organizaci věnující se životnímu prostředí to uvedl web CNN.
Osmadvacetiletého občana Jižní Koreje zadrželi 8. listopadu na mezinárodním letišti Jorge Cháveze. Pracovníci bezpečností kontroly si všimli, že muž má až příliš vypouklé břicho, proto jej podrobili detailní prohlídce. Po nadzvednutí košile zjistili, že má na sobě dva opasky a v nich balíčky se schovanými zvířaty, s nimiž chtěl zemi opustit.
Žena pašovala želvy na kajaku do Kanady. Měla je v ponožkách a chtěla je prodat za statisíce
Číst článek
Peruánská národní služba pro lesy a volně žijící zvířata SERFOR uvedla, že podezřelý převážel 320 tarantulí, a to dva druhy, dále 110 stonožek a devět mravenců druhu Paraponera clavata. Ty měl v malých plastových nádobách a zbytek zvířat v plastových sáčcích na zip, které si lepicí páskou přilepil na tělo.
Odborník z organizace SERFOR upozornil, že nalezené exempláře pocházejí z regionu Madre de Dios v peruánské části Amazonského pralesa. Tarantule jsou přitom v zemi ohroženým druhem a figurují v celosvětovém nelegálním obchodu se zvířaty.
Policie muže zatkla a zahájila vyšetřování případu, zatímco si špatně ošetřená zvířata převzaly do péče úřady, dodává SERFOR.
Peru není jedinou jihoamerickou zemí, která se potýká s obchodem s volně žijícími živočichy. V září 2021 zabavili kolumbijští úředníci zásilku téměř 3500 žraločích ploutví směřujících do Hongkongu a v prosinci téhož roku nejméně 232 tarantulí, 67 švábů, devět pavoučích vajec a štíra se sedmi mláďaty v jednom kufru na letišti v Bogotě.