Od 1. května 2025 se mění pravidla pro placení rozhlasového poplatku. Více informací zde.

Polsko přistoupilo k zákazu venkovního chovu drůbeže

O opatřeních proti šíření ptačí chřipky jednal polský krizový štáb. Ministr zemědělství zakázal venkovní chov drůbeže a prodej živých opeřenců. Od neděle v Polsku také bude platit zákaz pořádání výstav drůbeže i zákaz lovu divokých ptáků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stěhovaví ptáci

Stěhovaví ptáci | Zdroj: ČTK

Polsko bere hrozbu ptačí chřipky vážně. Přes polské území vedou severní trasy stěhovavých ptáků - k bezprostřednímu ohrožení virem z Rumunska sice zřejmě nedojde, ornitologové ale upozorňují, že se severní a jižní trasy letu ptáků mohou křížit a v těchto místech mohlo dojít k předání nebezpečného viru.

Kandidát na premiéra Kazimierz Marcinkiewicz uvedl, že Polsko musí být na příchod viru připraveno. "Vakcíny a léky musí být dostupné kdekoli v Polsku a zvláště v místech odpočinku stěhovavých ptáků."

Podle ministerstva zdravotnictví by se léky měly v lékárnách objevit do dvou týdnů. Vrchol ohrožení ptačí chřipkou podle prognóz nastoupí na přelomu října a listopadu.

"Musíme zvýšit frekvenci vyšetření. Teď drůbež vyšetřujeme jednou za měsíc. Na konci října a v listopadu to musí být nejméně jedenkrát týdně, abychom měli k dispozici ty nejaktuálnější informace," dodal kandidát na polského premiéra.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme