Příjemnější používání a technologická vylepšení vyvolaly po virtuálních brýlích takovou poptávku, že se zájemci musí řadit do virtuální fronty. Obchody teď prodej regulují.
Po celé zemi jsou tisíce rozbořených domů, zničených měst a vesnic. Výhoda rozhodně spočívá v rychlosti. Hrubá stavba rodinného domu by touto technologií mohla být hotová zhruba za tři až čtyři dny.
Výzkumníci pražského ČVUT dokončují data k výrobě speciálních respirátorů. Materiál na ně je na trhu dostupný. Tisková data pro 3D tiskárny bude možné zaslat kamkoliv.
Model začne vznikat v průběhu příštího roku. Díky němu by poté měly jít nasimulovat krizové scénáře, jako například evakuace, požáry nebo dopravní zácpy.
Vedle 550 nonstop běžících výrobních strojů firma využila i několik set tiskáren z kanceláří zaměstnanců. Všechny tiskárny byly spuštěny během pěti minut. Z výtisků vznikne mozaika.
„Snažili jsme se vytvořit prostředí, ve kterém vyrůstá vlasový folikul. K tomu jsme použili trojrozměrně vytištěné formy,“ popisuje profesorka z Kolumbijské univerzity Angela Christianová.
Jeho nové závodní maratonky váží jen 169 gramů. Například tradičně vyrobený model, ve kterém při loňském pokusu na okruhu v Monze byl o jedenáct gramů těžší.
3D brýle nejsou hitem jenom v kinech nebo při sledování televize. V Olomouci si je nově nasazují lékaři při operacích. Jako jedni z prvních v zemi je začali používat gynekologové v olomoucké fakultní nemocnici. Odoperovali s nimi už desítku pacientek.
Královehradečtí budou mít koncem letošního roku nové digitální planetárium. Stavbaři již dokončili samotnou stavbu a teď začínají pracovat na interiéru a expozici. Jen moderní projekční systém přijde na 33 miliónů korun.
Na Fakultě strojní Českého vysokého učení technického v Praze se sešli studenti technických oborů vysokých i středních škol. V rámci konference představili, jak se jim daří postupně budovat jadernou elektrárnu Cenelín. Jde o elektrárnu pouze virtuální a studenti si na ni zkouší, jestli by jako reální konstruktéři uspěli.
Doslova celý svět sledoval loni v létě útěk krávy Yvonne z jatek. Teď se čtyřnohá hrdinka dočká filmového zpracování. Snímek s názvem „Kráva, která chce být jelenem", by se měl objevit v kinech už příští rok.
Začátek května je v pražských Letňanech už tradičně spojen s průmyslovými veletrhy. Dnes začal jeden z nich: už 10. ročník veletrhu strojírenských technologií For Industry. Velkou událostí je, že se na něm se svou 3D tiskárnou představí teprve jednadvacetiletý vývojář Josef Průša.
V Česku se do kin stále chodí: Loni utratili diváci za lístky rekordních 1,5 miliardy korun. A stoupl i počet návštěvníků - do kin přišlo zhruba 13,5 milionu lidí, tedy zhruba o milion více než v roce 2009 a nejvíc od roku 1993. Údaje zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD).