Čínská společnost Landbridge, která má přístav v pronájmu uvedla, že se žádná jednání mezi ní a vládou nekonala. „Přístav není na prodej,“ uvedl Terry O'Connor z australské pobočky této firmy.
Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy poblíž Antarktidy jsou součástí vnějších teritorií Austrálie a představují jedny z nejvzdálenějších míst na zemi. Naposledy měly být navštíveny lidmi před 10 lety.
Uživatelé internetu kritizují americkou influencerku, která se natočila, jak u krajnice bere mládě vombata od jeho matky, zatímco mládě vyděšením sípe. Australská vláda nyní prověřuje víza Američanky.
Jeden člověk utrpěl popáleniny, ostatním se podařilo uprchnout zadními dveřmi. Několik lidí uvedlo, že vidělo maskované muže hodit do komplexu zápalné lahve nebo vylít hořlaviny.
Podle premiéra budou mít provozovatelé platforem povinnost dokazovat, že přijali dostatečná opatření pro kontrolu věku uživatelů. Uživatelům samotným by postih hrozit neměl.
Z asijských lídrů Trump hovořil i s hlavami Japonska a Jižní Koreje. Australský premiér Albanese řekl, že doufá v pokračování obranného projektu AUKUS s USA a Velkou Británií.
Albanese se obrátil na opoziční poslance, protože na něj během projevu o změnách v daních pokřikovali. „Máte Touretta nebo co? Jenom tam sedíte a blábolíte, blábolíte a blábolíte,“ řekl jim premiér.
Australský premiér Anthony Albanese dodal, že víza každý rok získá až 280 lidí. Canberra také slíbila, že investuje asi 17 milionů dolarů na adaptaci tuvalského pobřeží na klimatickou změnu.
„Vím, že je to frustrující, i mě to frustruje. Americká vláda určitě velmi dobře zná postoj australské vlády“ řekl Albanese v rozhovoru s televizí ABC v Londýně.
Austrálie také oznámila den, kdy bude držet smutek „Lidé tak budou moci zesnulé královně Alžbětě II. vzdát hold,“ uvedl předseda australské vlády Anthony Albanese.
Poslední volební místnosti se na západě země uzavřely v sobotu v 18.00 místního času (poledne středoevropského letního času), sčítání hlasů ale ještě neskončilo.