Německá policie zadržela osm lidí podezřelých ze členství v krajně pravicové skupině. Ta měla trénovat vedení války, aby se připravila na pád moderního Německa.
Nápad na Megalopolis rozvíjel Coppola od začátku 80. let. Připravoval ho tedy s přestávkami čtyři dekády. Teď ho přivezl do Cannes, kde se stal zatím nejkontroverznějším a nejdiskutovanějším dílem.
O každoroční aktualizaci polohy minutové ručičky rozhodují v posledních letech kromě odborníků na fyziku také ekologové a více než desítka nositelů Nobelových cen.
„Bez vody a s prázdnou nádrží začnete v autě velmi rychle mrznout. A co pak? V tom lepším případě jste odkázáni na pomoc ostatních,“ vylíčil prepper v pořadu Hovory Českého rozhlasu Plus.
Než do amerických kin vtrhli noví Avengers, kraloval žebříčkům návštěvnosti hororový debut Johna Krasinského, v němž s manželkou Emily Bluntovou brání své děti před tvorem, který loví podle zvuku.
Karibik v krátkém čase zasáhly dvě apokalyptické bouře, takže i v naší racionální době podléháme pokušení vidět v těchto událostech nějaká znamení nebo varování do budoucna.
Zakladatel největší sociální sítě na světě Mark Zuckerberg zveřejnil text, ve kterém načrtl budoucnost Facebooku. Ten se má ze sociální sítě pro přátele a rodinu proměnit v nástroj pro 'globální komunitu'. Pomoci tomu má například umělá inteligence, se kterou chce síť více pracovat.
Svět se hlavně kvůli zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem podle vědců přiblížil zániku nejvíce od roku 1953. Pomyslné "hodiny posledního soudu" vydavatelé Bulletinu amerických jaderných vědců ve čtvrtek posunuli o 30 vteřin, a ty tak nyní ukazují na místo tří jen dvě a půl minuty před půlnocí, informoval zpravodajský web BBC.
Když planetou otřese katastrofa a civilizace se zbortí, přežijí jen připravení, věří takzvaní preppeři - neboli lidé, kteří se aktivně připravují na úder apokalypsy. Právě na ně cílí největší bunkrové město světa. Vyrostlo v Jižní Dakotě na pozemku někdejší vojenské základny a zájemcům nabízí na 600 energeticky soběstačných, výbuchu vzdorných příbytků. Ti, kdo mají hluboko do kapsy, si ale rovnou mohou nechat zajít chuť.
V posledních týdnech světem hýbalo jedno jediné téma, v pátek podle propočtu starých Mayů přijde apokalypsa. Dávná středoamerická civilizace přitom konec světa nepředpovídala, pro ni totiž konec neznamenal nic jiného než počátek.
Němci berou zprávy o konci světa s nadhledem a místo shromažďování zásob raději plánují večírky, které lze v Německu uspořádat stylově i v protiatomových bunkrech. V Číně naopak dál zatýkají stoupence náboženské sekty, která šíří zvěsti o konci světa.
Do apokalypsy ohlašované takzvaným mayským proroctvím zbývá necelý týden. Na světě existuje podle zvěstovatelů ‘konce světa‘ několik míst, kterých se nebude týkat. Kromě francouzských Pyrenejí či mexického Yukatánu se prý mohou lidé zachránit také v Itálii, která ‘zázračnými místy‘ doslova oplývá. Mají tam hned tři takové vesničky.
Čas na symbolických hodinách apokalypsy, které ukazují, kolik času zbývá do zničení světa atomovou válkou, ukazují za pět minut 12. Hrozba se nepatrně zvětšila, alespoň podle vědců z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, Věstníku jaderných vědců, sdružených kolem stejnojmenného chicagského časopisu. Vědci proto posunuli minutovou ručičku o minutu blíž k dvanáctce. Zdůvodňují to nedostatečným pokrokem v řešení otázek týkajících se jaderné bezpečnosti a změn klimatu.