Uživatelé antivirového programu byli společností Avast mylně informováni o předávání anonymních údajů za účelem analýzy trendů, uvedl ÚOOÚ. Pokuta je pravomocná a je nejvyšší, jakou kdy úřad udělil.
Avast čelí problémům i ve Spojených státech, ve kterých musí zaplatit pokutu 16,5 milionu dolarů (přes 393 milionů korun) a přestat prodávat data o uživatelích k reklamním účelům.
Softwarová společnost Avast musí ve Spojených státech zaplatit pokutu 16,5 milionu dolarů (více než 386 milionů Kč) a přestat prodávat data o uživatelích k reklamním účelům.
Česká firma slibovala zajistit online bezpečí, chování svých uživatelů však sledovala a data prodávala reklamním společnostem. Úřad pro ochranu osobních údajů ji za to potrestal, tají ale detaily.
Avast a NortonLifeLock se dohodly na převzetí loni v srpnu. Britský antimonopolní úřad byl posledním regulátorem, který fúzi za v přepočtu 211,2 miliardy korun schválil.
Bankám vedle pozitivního globálního sentimentu pomáhalo i zvyšování úrokových sazeb ČNB. Centrální banka během roku navýšila svou základní sazbu z 0,25 procenta o 3,5 procentního bodu na 3,75 %.
Společně s týmem Evernymu chce Avast přinést na trh nová řešení v oblasti decentralizované osobní identity. Evernym bude součástí divize Avastu zastřešující digitální identitu.
Prvotním kontaktem s kyberzločinci jsou podvodné odkazy na sociálních sítích nebo v chatovacích aplikacích. Uživatele lákají na možnost velké peněžní výhry v hodnotě statisíců korun.
Největší obchod v českém byznysu - i tak se mluví o spojení české firmy na počítačové zabezpečení Avast se společností NortonLifeLock. Americká firma za fúzi firem zaplatí až 186 miliard korun.
S odvoláním na informované zdroje to ve středu napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal. Pokud některá ze stran jednání neukončí, dohoda by mohla být uzavřena ještě do konce července.
Vlček připouští, že svým krokem, který je označován za jeden z největších filantropických počinů, které Česko zažilo, by rád inspiroval i ostatní miliardáře.
Vlčkovi založením nadace navazují na aktivity své soukromé charitativní organizace Zlatá rybka, jejímž posláním je plnit přání dětem trpícím život ohrožujícím onemocněním.
„Když uživatel stiskne určitou kombinaci kláves, dojde k přepisu této bootovací tabulky ze zálohy a počítač opět bez problémů naběhne. Tato kombinace kláves je Ctrl+Alt+Escape,“ popisuje Rubín.
BIS ocenila za návrh zákona, který jí umožní využití technologie na rozpoznávání obličejů. Avast dostal anticenu za prodej dat klientů a Pražská energetika za nahrávání zákazníků.
Tržby stouply o 5,6 procenta na 873,1 milionu dolarů, což je přibližně 20 miliard korun. Organický růst tržeb byl přes devět procent. Provozní zisk EBITDA se zvýšil o 7,9 procenta na 483 milionů USD.
Avast čelí kritice, že Jumpshotu předává údaje o aktivitách konkrétních uživatelů a že tato divize je pak prodává svým klientům. Činnost Jumpshotu se Avast rozhodl ukončit s okamžitou platností.
Společnost v písemném vyjádření uvedla, že nezískává žádné informace, které by mohly uživatele identifikovat – jako třeba jejich jména, e-mailové adresy nebo kontaktní údaje.
Francouzská policie případ začala řešit loni na jaře poté, co jí česká firma Avast informovala o počítačovém červu, známému jako Retadup, který byl kontrolován ze serveru v okolí Paříže.
Český výrobce bezpečnostního softwaru Avast patří mezi společnosti, na které se zaměřili zpravodajci americké CIA. Vyplývá to z uniklých dokumentů, které zveřejnil server WikiLeaks. Dohromady osm tisíc dokumentů obsahuje například návody, jak se nabourat do telefonů, počítačů, televizí a aut. Viceprezident firmy Sinan Eren Radiožurnálu potvrdil, že zveřejněné dokumenty neodhalily žádné mezery v bezpečnosti Avastu.
Česká firma Avast figuruje v dokumentech zveřejněných v úterý serverem WikiLeaks jako jeden z prodejců bezpečnostního softwaru, na který se zaměřila americká Ústřední zpravodajská služba (CIA). Příslušná stránka je označená jako tajná, ale žádné další informace neobsahuje, napsala agentura Reuters.
Český výrobce bezpečnostního softwaru Avast Software chce koupit svého největšího konkurenta – nizozemskou firmu AVG Technologies. Média mluví o obchodu roku. Za svého rivala by Avast zaplatil v přepočtu 32 miliard korun. Vznikne gigant, který bude mít více než 400 milionů uživatelů po celém světě.
Český výrobce antivirových programů Avast kupuje nizozemského konkurenta AVG Technologies. Za převzetí zaplatí 1,3 miliardy amerických dolarů, tedy v přepočtu téměř 32 miliard korun. Společnost AVG Technologies vznikla stejně jako Avast v Česku, nyní ale sídlí v Amsterodamu a s jejími akciemi se obchoduje na newyorské burze.