Londýn tento týden zahájil první velkou výstavu od začátku pandemie, kde jsou zastoupení i umělci ze zahraničí. Tradiční London Design Biennale začalo s ročním odkladem.
Stanislav Kolíbal nejnovější výstavu pro Benátky nazval Bývalé nejisté tušené a vrací se v ní k hlavním tématům své tvorby. Tu označuje jako konceptuální.
V italských Benátkách začíná 56. bienále výtvarného umění. Expozici pro český pavilon vytvořil Jiří David. Návštěvníci světové přehlídky si tam budou moci až do 22. listopadu prohlédnout jeho nové pojetí slavného obrazu Alfonse Muchy Apoteóza.
To nejlepší z devíti ročníků Bienále kresleného humoru v Písku bude ode dneška k vidění v tamní galerii Sladovna. Začíná 9+1 Bienále smíchu. Návštěvníci si prohlédnou vybrané finálové a oceněné práce z předchozích ročníků z let 1995 až 201.
České centrum Praha nabízí to nejlepší z českého i světového grafického designu. Výstava nazvaná Bienále v kufru mapuje grafické počiny posledních padesáti let, které se představily na Bienále v Brně.
V politickém duchu se nese letošní ročník přehlídky současného umění, berlínské Bienále. Ještě před dnešním zahájením se o značný rozruch postaral český umělec, sochař a performer Martin Zet, který připravil instalaci z knih Německo páchá sebevraždu. V té se kontroverzní německý autor Thilo Sarrazin snaží mimo jiné pomocí pseudovědeckých statistik dokázat, že Německo kvůli přistěhovalcům hloupne.
Benátské bienále otevřelo už po 54. své brány milovníkům současného výtvarného umění. Zatímco minulá přehlídka pod titulem Tvoření světů zdůrazňovala konstruktivní tvořivost, letos je heslem celého bienále Iluminace. I díky tomu tak návštěvníci uvidí třeba obrazy benátského renesančního malíře Tintoretta.
Biennale Venezia 2011, jeho 54. ročník, dnes otevírá veřejnosti své brány. Až do konce listopadu přiláká mezinárodní přehlídka současného výtvarného umění tisíce návštěvníků.
Pro veřejnost se už zítra otevře mezinárodní přehlídka moderního umění - benátské bienále. Českou republiku mezi bezmála 90 zeměmi zastupuje 31letý Dominik Lang. O to, kdo bude naši zemi v Benátkách reprezentovat, se ale vedl spor. Na jedné straně stála odborná komise, na druhé tehdejší šéf Národní galerie Milan Knížák, kterému se dílo nelíbilo. Proč? A jak zatím Langovu práci ve městě na laguně přijali?
České i slovenské umění na italském Bienále bude zastupovat instalace Dominika Langa, který zdeformoval sochy svého otce - známého sochaře Jiřího Langa. Expozice dnes dorazí do Benátek. Přehlídka začíná v červnu.
Na italském Bienále bude Česko zastupovat instalace Dominika Langa. Dnes ji představil odborné veřejnosti. Ve svém Spícím městě využije zapomenuté sochy otce Jiřího Langa.
Pátý ročník multimediálního bienále ENTER, multižánrové přehlídky nejnovějších i budoucích trendů v umění, proběhne ve dnech 14. až 17. dubna v Praze. Program přednášek, workshopů, výstavy i představení spojuje téma datapolis.
Na benátském Bienále, světově proslulé výstavě současného umění, bude Česko reprezentovat Dominik Lang. Jeho projekt Spící město doporučila výběrová komise, ředitel Národní galerie Milan Knížák však toto rozhodnutí nerespektoval. Ministr kultury Besser uznává, že na to měl právo, chce však takovým krokům pro příště zamezit.
Výběrové řízení na expozici českého pavilonu na prestižním bienále výtvarného umění v Benátkách skončilo fiaskem. Komise odborníků, jmenovaná Národní galerií, vybrala projekt výtvarníka Domika Langa, ale ředitel Národní galerie Milan Knížák rozhodnutí ignoroval.