OSN apeluje na země, aby urovnaly konflikty týkající se vodních zdrojů. Mezi celosvětové dopady nedostatku vody se řadí nucená migrace, nedostatek potravin nebo zdravotní hrozby.
Islamistické hnutí Tálibán již dříve sdělilo, že pro vyšší vzdělávání dívek je zapotřebí vytvořit určité podmínky. V tomto ohledu ale nebyl zaznamenán žádný pokrok, podotkla agentura AP.
Dívky, které testem neprojdou, jsou hlášené na policii, která se pak případem dále zabývá. Často také v telefonech studentek hledají zprávy o možných sexuálních partnerech.
Nejméně „60 studentek bylo (v sobotu) otráveno v dívčí škole“ v provincii Chúzestán na jihozápadě Íránu, citovala tisková agentura IRIB nejmenovaný místní zdroj.
Policejní mluvčí doplnil, že zabavené hračky, mohou vypouštět nejrůznější zápach. Naznačil, že některé z útoků mohly být pokusy o žert. Jiné se ale zdají být o dost vážnější.
Téměř všude v Afghánistánu sedí studentky středních škol doma, protože jim vládnoucí hnutí Tálibán zakazuje účastnit se vyučování. Jedna výjimka v zemi ale přece jen je.
Dívky ve věku 15 a 16 let utekly z prostor léčebny v sobotu dopoledne. „Před útěkem se svým spolupacientkám svěřily, že chtějí utéct a spáchat sebevraždu,“ uvedla mluvčí policie.
Ministerstvo na sociálních sítích sklidilo kritiku za sexistický přístup a diskriminaci. Kritici připomínají, že první nositelkou prestižní Fieldsovy medaile je íránská matematička Mírzácháníová.
Jednu z dívek kriminalisté dopadli v neděli, další tři v noci, po dalších dvou pátrají. V případě odsouzení jim za loupež vzhledem k jejich věku hrozí pět let vězení.
Policisté od pondělí pátrali po dvou dívkách z Prahy ve věku 12 a 13 let, mladší z nich se již sama vrátila domů. Nadále policisté pátrají po třináctileté Sabině Čonkové.
Vůdcem organizované skupiny mužů převážně pákistánského původu byl podle soudu 35letý Amere Singh Dhaliwal. Soud jej shledal vinným z dvaadvaceti případů znásilnění a poslal jej na doživotí do vězení.
Přáním, aby studenty bavilo jejich studium a později i práce, v pondělí zahájil nový školní rok prezident Miloš Zeman na Akademii řemesel Praha - Střední škole technické v Praze.
Dospívající dívky se nechtějí zpotit nebo rozcuchat, a proto se málo hýbou a šidí tělocvik. Vyplývá to z analýzy výsledků Olympijského víceboje, ve které bylo přes 80 tisíc dětí ve věku od 5 do 16 let.
Vzdělanost na africkém kontinentu je velmi nízká. Jižní Súdán, tedy země, která vznikla před čtyřmi lety, se řadí k těm s vůbec nejnižší gramotností. Nejhůře jsou na tom ženy a dívky. Musí se starat o domácnost nebo „slouží" k úhradě rodinných dluhů.
V konfliktem zasažené Gaze vznikla baletní škola. Dívky v ní učí tančit Ukrajinka, která se do oblasti přivdala. Na lekce už dochází 50 malých baletek.
Rodiny Antonie Chrástecké a Hany Humpálové v písemném prohlášení poděkovaly za osvobození unesených dívek. Příbuzní zároveň požádali o klid, který obě ženy potřebují na své zotavení.
Přesně před dvěma měsíci unesli příslušníci radikální islamistické organizace Boko Haram 200 nigerijských dívek. Jejich osud stále zůstává nejasný. Členové této teroristické organizace navíc dále útočí zejména na křesťany. V některých částech země proto platí výjimečný stav.
Africké země jsou připraveny vyhlásit válku islamistickému hnutí Boko Haram. Pět z nich s podporou Francie přijalo v Paříži akční plán, který předpokládá lepší výměnu informací mezi zpravodajskými službami těchto zemí a širší vzájemnou spolupráci.
Čínská policie zachránila deset vietnamských kojenců a batolat z rukou překupníků. Šlo o chlapce, kteří jsou v Číně velmi žádaní. Dokonce natolik, že se pašují ze sousedních zemí. Pašeráci prodávají unesené děti bezdětným párům. Ročně se v Číně ztratí tisíce kojenců a batolat.
Počet dívek, které začaly studovat technický obor na vysoké škole, se zvyšuje. Vyplývá to z údajů samotných škol i ze statistiky Ústavu informací ve vzdělávání. Zatímco v roce 2005 technický obor studovalo sedmnáct tisíc žen, loni už jich bylo o sedm tisíc více. Většina škol, nebo jejich fakulty se zaměřením na techniku, se totiž rozhodly pro kampaň cílenou hlavně na dívky. A ani to, že chlapci studují „holčičí“ obory, není utopie.