Jediným hráčem, kdo má úspěšnost na buly lehce nad 50 %, je Kovář. Ostatní čeští útočníci odcházejí z vhazovaní většinou poraženi. Pomoci by mohl Faksa, který nastoupí už ve čtvrtek proti Lotyšsku.
Na hrách v Riu de Janieru se dnes poprvé představí další ze sportovců, které vám Český rozhlas představil v projektu Olympijský rok. Je jím kajakář Josef Dostál. Přitom ještě než usedne při rozjížďkách na tisíc metrů do své lodi, už má svou premiéru na hrách za sebou. Podobně jako biker Jaroslav Kulhavý se totiž objevil ve vteřinovém záběru v oficiálním videoklipu k olympijským hrám zpěvačky Katy Perry.
Ministerstvo spravedlnosti se dnes dohodlo s Markem Šnajdrem, Ivanem Fuksou a Petrem Tluchořem na ukončení sporu o odškodnění za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě v kauze takzvaných trafik. Bývalí poslanci za ODS dostanou od 507 tisíc do 847 tisíc korun, oznámilo ministerstvo v tiskové zprávě.
Ministerstvo spravedlnosti se nejspíš dohodne na mimosoudním vyrovnání se třemi bývalými poslanci ODS do několika dnů. Smlouva s Ivanem Fuksou, Markem Šnajdrem a Petrem Tluchořem má podle informací Českého rozhlasu obsahovat omluvu a finanční odškodnění. Exposlanci se pak nebudou kvůli nezákonnému trestnímu stíhání dál soudit.
Exposlanec ODS Ivan Fuksa po policejním zásahu utrpěl posttraumatický šok a měl problémy s nespavostí, vypověděli u soudu svědci. Bývalý politik se u soudu domáhá odškodnění za nezákonnou vazbu a stíhání, po státu chce 4 miliony korun. Stejně jako exposlanci Marek Šnajdr a Petr Tluchoř ale jedná i o mimosoudním vyrovnání s ministerstvem spravedlnosti.
Ministerstvo spravedlnosti odmítlo odškodnit exposlance ODS Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Petra Tluchoře. Každý z nich chtěl 4 miliony korun za stíhání v kauze údajné korupce na Úřadu vlády. Šlo o takzvané trafiky výměnou za složení poslaneckého mandátu. Proti rozhodnutí ministerstva není odvolání.
Expremiéra Petra Nečase stíhá policie kvůli údajné korupci v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra. Nečas se domnívá, že může jít o mstu, podle jeho obhájce Josefa Lžičaře stíhání vychází pouze z dřívějších odposlechů.
Tři bývalí poslanci ODS Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr požádali v případu kolem Jany Nagyové-Nečasové a zatýkání na úřadu vlády o odškodnění. Státní zástupce je vinil z toho, že měli přijmout úplatek ve formě lukrativních postů ve státních firmách. Měsíc kvůli tomu byli ve vazbě.
Představenstvo Českého Aeroholdingu opustí bývalý rebelující poslanec ODS Ivan Fuksa. Z funkce ho k 30. listopadu odvolalo ministerstvo financí. V dozorčí radě společnosti skončí i exministr obrany Alexandr Vondra z ODS a Jiří Blažek z TOP 09. Třetím členem, který opustí dozorčí radu aeroholdingu, je zástupce zaměstnanců Petr Minařík.
Exposlanec a bývalý ministr zemědělství Ivan Fuska opět chodí do práce. Po skončení dovolené se vrátil do představenstva Českého aeroholdingu. Českému rozhlasu to řekla mluvčí podniku Michaela Lagronová.
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil stíhání Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy. Jejich advokáti zvažují, že budou jejich klienti požadovat odškodné za víc než měsíc vazby.
Aktéři kauzy kolem poslaneckých trafik netrpělivě očekávají, jak jim Nejvyšší soud zdůvodní své rozhodnutí. V sedmistránkovém odůvodnění by mělo být vyjasněno, za jakých okolností se na bývalé poslance Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu vztahuje imunita. Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan je ale chce dál stíhat.
Exposlanci Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa jsou dále stíhání kvůli korupci. Žalobce je viní, že výměnou za odchod ze sněmovny dostali posty ve státních firmách. Nejvyšší soud sice rozhodl, že na poslance se vztahovala imunita, pravomoc zastavit stíhání však nemá.
Do čela Českého Aeroholdingu se dnes postavil bývalý rebelující poslanec ODS a exministr zemědělství Ivan Fuksa. Na starost má mít především privatizaci Českých aerolinií.
0:22
|Lucie Husárová 1, Jakub Šídlo, Michaela Vydrová|Zprávy z domova
Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa už nejsou poslanci ODS. Splnili svůj slib, že nebudou shazovat vládu Petra Nečase, ze včerejšího večera a před hlasováním o konsolidačním balíčku složili poslanecký mandát. Nesouhlasí totiž se zvyšováním DPH. Ve vypjaté atmosféře sněmovny sklidili všichni tři potlesk od svých kolegů. Sami zůstanou členy ODS.
Vláda Petra Nečase prozradí jméno nového ministra zemědělství už ve čtvrtek. Poté ho jmenuje do funkce na Pražském hradě prezident Václav Klaus. Kdo to ale bude, premiér zatím neprozradil. Nejpravděpodobnějším kandidátem je podle dostupných informací někdejší středočeský hejtman Petr Bendl.
Premiér Petr Nečas má jméno kandidáta na příštího ministra zemědělství. Nejdřív ho chce ale sdělit prezidentovi Václavu Klausovi. Ten by měl nástupce Ivana Fuksy jmenovat do konce tohoto týdne.
První místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek označil odvolaného ministra zemědělství Ivana Fuksu za kompetentního odborníka. Za jeho nedobrovolným odchodem z kabinetu vidí vnitrostranické spory v ODS. Zdůraznil ale, že odvolat kteréhokoli ministra je vrcholným právem premiéra.
Odvolaný ministr zemědělství Ivan Fuksa odmítá kritiku premiéra Petra Nečase. Po Fuksově odvolání Nečas řekl, že byl s prací svého stranického kolegy dlouhodobě nespokojený, mimo jiné kvůli správě státních lesů. To ale Fuksa odmítá. Podle něho byla příprava strategie hospodaření ve státních lesích připravovaná ve spolupráci jak s experty, tak i samotnými dřevaři a je tím nejtransperentnějším dokumentem, který byl v této oblasti sestaven.
Narušení vnitřní stability ODS ve středočeském kraji před volbami jejího vedení. Tak vidí tamní občanští demokraté odvolání ministra zemědělství Ivana Fuksy, který Středočechy zastupuje v širším vedení strany.
"Uvažoval jsem o jeho odvolání už na jaře," řekl premiér Petr Nečas poté, co předal prezidentu Václavu Klausovi návrh na odvolání ministra zemědělství Ivana Fuksy. Byl prý s jeho prací dlouhodobě nespokojen. Fuksa označuje premiérovo rozhodnutí za součást vnitrostranického boje - z vlády ho prý vyloučil jako jednoho ze spojenců někdejšího předsedy poslanců ODS Petra Tluchoře.
Ivan Fuksa (ODS) končí ve funkci ministra zemědělství i ve vládě. Jeho odvolání dnes navrhl premiér Petr Nečas (ODS). Předseda vlády ještě odpoledne předal ministrovu demisi prezidentovi Václavu Klausovi, který ji přijal.
Překvapení. To byla nejčastější reakce zástupců jak opozičních, tak koaličních politických stran na odvolání ministra zemědělství Ivana Fuksy. Nejčastěji se pak domnívají, že za ministrovým nedobrovolným odchodem z kabinetu jsou vnitrostranické spory uvnitř ODS.
Ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) by mohl být ještě dnes odvolán z funkce. Informoval o tom server Euro.cz. Mluvčí Úřadu vlády Jan Osúch Radiožurnálu bez dalších podrobností potvrdil, že premiér Petr Nečas (ODS) si na dnešní odpoledne ministra Fuksu pozval do Strakovy akademie.
Ministr zemědělství Ivan Fuksa dnes představí Kodex farmářských trhů, který má pomoci ochránit jejich původní myšlenku a zlepšit orientaci při nákupech čerstvých potravin.
Pokud bude chtít premiér Petr Nečas odvolat ministra zemědělství Ivana Fuksu a ministra obrany Alexandra Vondru, strana by mu v jeho rozhodnutí neměla bránit, ve 20 minutách Radiožurnálu to prohlásila předsedkyně Poslanecké sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová.
Kupujte jen kvalitní, zaručené výrobky potravinářských firem - apeluje ministr zemědělství Ivan Fuksa v rámci happeningu na pražském holešovickém Výstavišti při ‘předčarodějnicovém‘ opékání špekáčků. To má mimo jiné ukázat, co se stane na ohni s tradiční, nešizenou uzeninou na rozdíl od těch, do nichž výrobci přimíchávají různé náhražky.