Americká reakce na zveřejnění šokujících záběrů s mučenými vězni byla rétoriky silná, ale tresty, které za to padly, byly podle mnohých velice mírné, soudí bezpečnostní analytik Josef Kraus.
Preference se ve srovnání s předchozím průzkumem z přelomu října a listopadu nezměnily. Vzhledem ke statistické chybě je však rozdíl mezi Trumpem a Bidenem příliš těsný na jednoznačné závěry.
Bývalý americký prezident George Bush mladší uvedl, že byl šokovaný, když nedávno zjistil, že během večeře s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, v roce 2006, ho obsluhoval Jevgenij Prigožin.
Obzvlášť od roku 2015 se oslavy dne vítězství nad nacismem točí kolem „oblíbených témat“ Vladimira Putina: monopolární svět, hrozba Západu a také válka proti Ukrajině.
Před dvaceti lety zaútočila americká a britská vojska na Irák, aby svrhla režim tamního diktátora Saddáma Husajna. Analytik Tureček poukazuje na negativní dopady a erozi mezinárodního práva.
Desítky bývalých republikánů a demokratů ve čtvrtek oznámily, že založily novou celostátní politickou stranu. Jmenuje se Forward (Vpřed) a jejím cílem má být například oživení ekonomiky.
Pokud by každopádně měl být tento plán realizován, zasloužil by si pečlivější aranžmá, včetně shrnutí zkušeností jiných zemí východní Evropy a neodbyté vnitropolitické diskuse.
První černoch, který kdy šéfoval americké diplomacii, zemřel 18. října ve věku 84 let. Podle agentury AP se na něj v katedrále vzpomínalo jako na zásadového a pokorného člověka.
Ceremoniálu v New Yorku se v sobotu zúčastnily tisíce lidí. Uctění památky obětí proběhlo také v Pentagonu nedaleko Washingtonu a u obce Shanksville v Pensylvánii.
Skoro surreálný teroristický útok z 11. září 2001 je od dnešních dnů vzdálený už dvacet let. Vzpomínka trochu vybledla, ale ledasco je z větší dálky lépe vidět.
Šok, který vyvolal teroristický útok na Světové obchodní centrum v New Yorku a na Pentagon ve Washingtonu z 11. září 2001, v západní civilizaci zanechal mnohem víc než jen silné emoce.
Podezření se změnilo v jistotu 2. října 2001. Za útoky na Světové obchodní centrum stojí teroristická síť Al-Káida. Ajman Az-Zawáhirí ve videonahrávce označil USA a Izrael za nepřátele islámu.
Příběhem Anity McBrideové, asistentky prezidenta USA George Bushe mladšího, otevíráme seriál Radiožurnálu k dvacátému výročí tragédie, která změnila svět.
Bojová mise Spojených států trvá od roku 2003, kdy americká koalice podnikla invazi do Iráku pod záminkou existence zbraní hromadného ničení. Zbraně se nikdy nenašly.
Údajně bojoval v řadách Tálibánu proti americkým silám v afghánském pohoří Tora Bora na konci roku 2001. Na základně zůstává podle deníku The New York Times 39 vězňů.
„Klíčové budou státy Michigan a Wisconsin. Zajímavé bude sledovat i stát Georgia, kde Trump vede, ale mnoho hlasů z Atlanty je třeba ještě sečíst. Jistá není ani Pensylvánie.“
Památku kongresmana uctili také exprezidenti Bill Clinton a George Bush mladší, stejně jako demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Lewis byl průkopníkem občanského hnutí.
Ke klasickým scénám pro divadlo, operu či balet před několika týdny ve Washingtonu přidali ke Kennedymu centru nový prostor, kde se mohou návštěvníci volně pohybovat a sledovat zkoušky i představení.