Poslední mezinárodní zatykače, které vydal Mezinárodní trestní soud, mířily kromě velitelů Hamásu i na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Joava Gallanta.
Hlavního prokurátora Karima Khana obvinila jedna z podřízených zaměstnankyň soudu z nepřípustného chování. Prokurátor ji údajně z jiného pracoviště nechal přemístit do své kanceláře.
Na 90 států se v prohlášení staví proti politickému vměšování a nátlaku na soud, který se v poslední době dostal do středu pozornosti hlavně v souvislosti se situací v Izraeli a pásmu Gazy.
Exodus oživuje přízrak války mezi Armény a Ázerbájdžánci z let 1988-1994, která je součástí historie etnického krveprolití a vysídlování, jež se táhne po generace, napsal Reuters.
Podle ukrajinského generálního prokurátora je kyjevská kancelář největším pracovištěm soudu mimo jeho sídlo v nizozemském Haagu. Zaměří se na válečné zločiny.
Na Putina totiž vydal Mezinárodní trestní soud (ICC) zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí a Jihoafrická republika má povinnost se jeho rozhodnutím řídit.
JAR patří mezi více než 120 států, které mají povinnost zadržet po vstupu na své území každého, na koho byl vydán zatykač ICC. Také ale chce v hostit summit skupiny BRICS, na který je pozvaný i Putin.