Podle detektivů manažeři riskantním nákupem dluhopisů způsobili bance škodu 1,4 miliardy korun. Mezi stíhanými je i někdejší majitel banky Roman Popov, po kterém policie stále pátrá.
Interpol na internetových stránkách kampaně Identify me zveřejnil snímky s rekonstrukcemi obličejů žen, šperků nebo oblečení, které měly na sobě. Akce začala v roce 2023, kdy sesbíral 1800 tipů.
Binguimu je 33 let a zatykač na něj vydal soudce v Marseille za praní špinavých peněz, dovoz drog a obchodování s nimi. Podle prokuratury v Marseille mu za to hrozí až deset let za mřížemi.
Server Seznam Zprávy ztotožnil českého dobrovolníka s přezdívkou Petr Fantom se čtyřiačtyřicetiletým Petrem Stojou, který a sociálních sítích vybíral peníze na pomoc Ukrajině.
Policisté loni ve městě Grossmehring v německém Bavorsku našli v Dunaji tělo zhruba pětiletého chlapce. Někdo ho zabalil do fólie a zatížili dlažební kostkou. Jeho identita ale zůstává neznámá.
Kdyby se k ženám podařilo přiřadit s pomocí veřejnosti jména, policie by je nemusela přinejmenším dále identifikovat podle jejich charakteristických rysů nebo oblečení.
Bývalý management banky i jejího majitele, ruského podnikatele Romana Popova, stíhá policie. Kvůli ruské invazi na Ukrajinu vyšetřování stojí. Podle insolvenční správkyně se zhruba 2 miliardy nevrátí.
„Mafie je na mnoha místech Itálie ekvivalentem vládnoucí třídy. Odlišení mafie od politiky je třeba v Kalábrii velmi nezřetelné,“ přibližuje situaci v Itálii výzkumník Petr Kupka.
Česku se nedaří odstřihnout ruské firmy od veřejných zakázek, píše deník E15. A mezi nejhledanějšími zločinci Interpolu je 12 Čechů, píše Právo. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Vznik nového útvaru oznámil v červnu policejní prezident Martin Vondrášek s tím, že bude mít zhruba 150 policistů. Centrála by měla začít fungovat v lednu 2023.
Ruští policisté zadrželi v Moskvě ukrajinského občana, po kterém vyhlásilo pátrání Česko kvůli loupežím a nezákonnému používání ukradených platebních karet.
Násir Raísí přitom čelí kritice kvůli případům mučení a porušování lidských práv, kterých se podle médií dopustila policie ve Spojených arabských emirátech pod jeho vedením.
Interpol opatření zavedl jako součást protisyrských sankcí vyhlášených kvůli tvrdému postupu vlády syrského prezidenta Bašára Asada proti oponentům, kteří zahájili protivládní protesty roku 2011.
Obchod se zvířaty bují všude na světě. V chudých zemích ke spolupráci s pašeráky místní obyvatele mnohdy přivedou dopady klimatických změn. Trasy nelegálních překupníků směřují i do Evropy.
Loď Rhosus zakotvila v roce 2013 v Bejrútu s nákladem 2700 tun dusičnanu amonného. Později byl náklad přeložen do přístavního skladu, kde loni v srpnu vybuchl a zabil na 200 lidí.
Otázky ohledně původu památky vytanuly poté, co bosensko-srbská agentura SRNA publikovala snímek artefaktu z 18. století a snímek údajné pečeti na zadní straně, která má doložit, že jde o originál.
Jeden ze ztracených deníků obsahuje i první náčrtek Darwinova „stromu života“, který měl vysvětlovat evoluční vztahy mezi různými druhy. Darwin si jej namaloval v roce 1837.
Podle Stocka současná pandemie koronaviru není jen zdravotnickou krizí ale představuje taky významnou kyberbezpečnostní hrozbu. Interpol proto varuje všech svých 194 členů.
Bývalého předsedu správní rady automobilky Nissan Motor Carlose Ghosna zadrželi v Japonsku v listopadu 2018. Postupně jej obvinili z několika trestných činů.