Provoz lanovky a vleku u sjezdovky byl o víkendu od 9.00 do 16.00. Dospělí zaplatí za den lyžování na pokladně 390 korun, při koupi skipasu na internetu je cena 350 korun.
Lékař Peter Olšák novou metodu sám vyvinul, v Janských Lázních ji aplikuje několik týdnů. Jedním z pacientů je i dvouletý Vašek, který má od narození nehybnou levou ruku.
Královéhradečtí policisté pátrají po šestatřicetileté Janě Jiříkovské, která v pondělí odešla s postiženou jedenapůlletou dcerou z dětské léčebny Vesna v Janských Lázních na Trutnovsku. Žena je podle dostupných informací v obtížné citové situaci po rozchodu s partnerem a mohly by se u ní projevit psychické obtíže, sdělila policejní mluvčí Eva Prachařová. Policisté žádají o pomoc při pátrání také veřejnost.
Janské Lázně na Trutnovsku možná poprvé od roku 2011 dokončí sezonu se ziskem. Zatímco v minulých letech prodělaly státní lázně zhruba 60 milionů korun, a dokonce uvažovaly o prodeji známé dětské léčebny Vesna, teď nabírají personál a odmítají pacienty.
Potoky a řeky v krkonošských a podkrkonošských obcích obsadili dělníci. Zpevňují břehy, opravují zatrubnění, likvidují sesuvy. Škody, které napáchala ničivá povodeň před dvěma roky, stále nejsou odstraněny.
Loni Janské Lázně bojovaly o přežití a kalendářní rok ukončily s téměř padesátimilionovou ztrátou, letos už léčebné zařízení vykazuje optimističtější čísla. Podkrkonošským lázním přibyli klienti z řad pojištěnců, čemuž napomohla změna pravidel pro poskytování lázeňské péče, ale jezdí prý i více samoplátců. Zařízení kvůli tomu začalo přijímat zaměstnance, včetně těch, kteří svá místa museli loni opustit.
Léčebné lázně v Janských Lázních mají v letošním roce výrazně lepší hospodářské výsledky než loni. Přesto vedení řeší velký problém - jen velmi těžko získává vyškolený zdravotnický personál. Chybí především mladí kvalifikovaní lékaři.
Po čtyřech měsících končí uzavírka silnice II/297 z Černého Dolu do Janských Lázní. Návštěvníci Janských Lázní tak budou mít opět kratší cestu do západních Krkonoš. Cestu také budou využívat řidiči, kteří pojedou od Trutnova na Vrchlabí. Dnes se totiž zcela uzavře průjezd Rudníkem po silnici I/14.
Letní sezona v Krkonoších je v plném proudu. Po váhavém startu se rozjela naplno v půlce července, kdy začaly německé prázdniny. Postupně se přidali Holanďané, Belgičané i české rodiny s dětmi.
Janské Lázně přišly za posledních deset let o dvacet procent trvale žijících obyvatel. Ti totiž stále častěji prodávají svůj byt nebo dům turistům, kteří následně do Krkonoš jezdí jen občas. Jenže za mě město na rozdíl od trvalých obyvatel nedostává peníze.
Lidé v Janských Lázních mohou zůstat bez tepla a teplé vody. Dosluhuje totiž téměř 40 let starý parovod, který je v majetku místní léčebny. Kromě lázní je ale na něj napojená také většinu města. Na celkovou opravu léčebna nemá peníze, snaží se získat výjimku, aby ho mohla prodat.
Státní léčebné lázně v Janských Lázních prodělaly za poslední dva roky 84 milionů korun, a to i přesto, že propustily zhruba čtvrtinu zaměstnanců. Kvůli zařazení do privatizace navíc nemohou prodat nepotřebný majetek, například staré bytovky nebo nevyužívané hotely, které přitom stále musí vytápět a opravovat.
Zástupci senátního výboru pro zdravotnictví a sociální politiku navštívili Janské Lázně. Vybraní senátoři se přijeli seznámit se stavem místních lázní, ve kterých se v minulém roce vystřídali tři různí ředitelé.
Janské Lázně v Krkonoších vede od 1. listopadu Rudolf Bubla. Ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát jej jmenoval místo krizového manažera Josefa Šimurdy. Bubla se nechystá jako jeho předchůdce propouštět a chce dostat lázně na německý trh.
České lázeňství prožívá velmi těžké časy. Lázně po celé republice bojují s úbytkem pacientů, a tím i s nedostatkem peněz. Existenční potíže se snaží řešit různě; třeba tím, že se zaměřují na arabskou klientelu. Touto cestou se vydali i v Janských Lázních a neobešlo se to bez problémů.
Lázně v Janských Lázních snížily v letní sezoně ztrátu v hospodaření. Bylo to ale za cenu masivního propouštění a také vybírání, podle některých kritiků sporných, poplatků. Lázně dokonce svým oponentům vyhrožovaly soudem.
Lázně v Janských Lázních zřejmě porušují zákon a mohou tak přijít o další pacienty. Vybírají totiž poplatky, na které nemají nárok. Týká se to rodičů dětí do šesti let, kteří své potomky do lázní doprovází. Léčebna je nutí platit tisíce korun navíc.
Dětské léčebně v Janských Lázních hrozí krach a nový ředitel nedělá dost pro jejich záchranu zařízení, říkají zástupci Krizového štábu lázní – společenství, které se o provoz zařízení zajímá. Nový ředitel Josef Šimurda považuje tvrzení za zkreslená a tvrdí, že se mu podařilo zastavit zadlužování lázní.
Lázně v Janských Lázních do konce roku údajně zkrachují. Tvrdí to alespoň zástupci Krizového štábu českého lázeňství, kteří nesouhlasí s postupem nového ředitele lázní.
Lázně Velichovky jsou v insolvenci. Svým věřitelům dluží přes 50 milionů korun a na konci týdne ukončí svou činnost. Pacienti, kteří mají zaplacený pobyt, se přesunou do Janských Lázní.
Dětská léčebna Vesna v Janských Lázních zůstane i nadále zachována, kromě dětí bude sloužit i pro dospělé pacienty. Nový ředitel lázní Josef Šimurda propustí 55 ze čtyř stovek zaměstnanců.
Léčebna Vesna v Janských Lázních bude i nadále sloužit dětským pacientům. Ministr zdravotnictví Leoš Heger z TOP 09 to dnes řekl asi třem stovkám lidí, kteří proti plánovanému uzavření léčebny protestovali. Současně ale připustil, že v Janských Lázních omezí léčbu dospělých pacientů.
Státní léčebné lázně v Janských Lázních na Trutnovsku se potýkají s vážnými ekonomickými problémy. Ty negativně ovlivní nejen lázeňský areál pro dospělé, ale i léčebnu Vesna pro děti, kam se jezdí zotavovat například nemocní dětskou mozkovou obrnou. Státní podnik musí kvůli prohlubující se finanční krizi propustit čtvrtinu svých zaměstnanců a také výrazně omezí počet lůžek.