Žena měla svého nevlastního vnuka doma týden na hlídání. Podle žalobce s dítětem v rozčilení, že dítě dlouho plakalo, udeřila o zeď. Chlapec na následky zranění po několika desítkách minut zemřel.
V kraji Vysočina žijí patrioti, kteří jsou hrdí na místo, kde se narodili. V některých místech tak data ukazují, že jen málo lidí se stěhuje do jiných obcí.
Tři prapory jihlavského pluku, který měl v mírové době asi 3000 mužů, bojovaly od podzimu 1914 v Polsku a na přelomu ledna a února 1915, byly přesunut do Karpat.
Jihlavská nemocnice už propustila tři ze šesti hospitalizovaných, kteří se zranili v noci na neděli na hudebním festivalu při tlačenici u vchodu do velkého nafukovacího stanu.
V nemocnici zůstává jeden pacient na dětském oddělení na jednotce intenzivní péče, stejně jako dvě dospělé ženy, řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.
„Jsem přesvědčen, že jsme všechna bezpečnostní opatření dodrželi. V areálu byli přítomny jednotky hasičů i záchranářů po celou dobu festivalu,“ uvedl Petr Burián, organizátor Vysočina festu.
Ornitologové varují před volným pouštěním psů v lokalitě mezi Pístovem a Znojemskou ulicí v Jihlavě. V mokřinách tam totiž na zemi hnízdí čejky chocholaté.
„Tržba ve čtvrtek se vyrovná i víkendové tržbě, protože na pub kvíz chodí několik týmů pravidelně. Určitě to pro nás přináší nové zákazníky a trošku hospoda ožije,“ hodnotí provozovatel pivního baru.
„Vazebně stíhán je v současné chvíli jeden obviněný,“ potvrdil dozorující státní zástupce Lukáš Jindra. Burian podle serveru ve vazbě zůstává z obav, že by mohl uprchnout.
Z pěti stromů, které vysadili do takzvaného pokojíčku u morového sloupu, museli už dva vyměnit. „Podmínky na Masarykově náměstí jsou extrémně stresující,“ uznává šéfka odboru životního prostředí.
Armáda projevila zájem o kasárna v Jihlavě Pístově, které opustila v listopadu 2003. Poslední velitel základny by návrat armády uvítal: „Byl by to krok správným směrem, potažmo i pro město.“
Poslechněte si záznam debaty Českého rozhlasu na Mezinárodním festivalu dokumentách filmů. Zúčastnili se jí religionista Zdeněk Vojtíšek a novináři Martin Štorkán, Vít Kubant a Antonín Viktora.
V Jihlavě zaujaly desítky snímků. Cenu diváků obdržel snímek Moje nová tvář režisérky Štukové. Ta přišla na pódium i s hrdinkou Martinou, na kterou před 10 lety zaútočil expřítel kyselinou.
Mezi hosty 27. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů budou patřit režisérka Agnieszka Hollandová nebo odbojář Josef Mašín mladší. Přehlídka trvá do neděle 29. října.
Bývaly honosnými centry olympiád, dnes se stadiony rozpadají. Jak nakládají města jako Peking nebo Tokio s dědictvím těchto sportovních svátků, sleduje nový český dokument Olympijský mezičas.
„Obchodní dům si klade podmínky, které jsou pro město naprosto neakceptovatelné,“ říká náměstek primátora Popelka. „Buď musíme předělat celý návrh, anebo dojít k dohodě s majitelem obchodního domu.“
V současné době se zpracovává projekt. O konečné podobě brány se rozhodne v nadcházejících měsících. Opravy mají začít příští rok a měly by stát 35 milionů korun.
U Horáckého zimního stadionu býval od 16. do 19. století jihlavský centrální hřbitov. Archeologové tam dělají výzkum v souvislosti s připravovanou stavbou nové multifunkční haly.
S Jihlavou je spojen také průmysl. V Heleníně a Malém Beranově byla Löwova textilní továrna, ale také například Moravské kovárny, které fungují dodnes.
Mladí umělci si předem udělali i výzkum, co by se na dané místo hodilo. Nedaleko mateřské školy to třeba budou nákresy pohádkových postav. Podobu graffiti konzultovala škola i s památkáři.
Problémem je, že poškozené místo je pravděpodobně pod korytem Jihlávky. Bude nutné se na obou březích prokopat ke zdravým částem potrubí a na ty napojit provizorní trubku, která vrchem překlene říčku.