„Největší přínos to pro mě je po psychické stránce, že se můžu pohybovat, ale zároveň cvičím s holčinami, které jsou stejně nemocné“ popisuje pacientka.
Jednou z jejích hlavních priorit indické vlády se stala podpora jógy. Rozhodli se z ní udělat vlajkovou loď kulturní diplomacie. Jógu ale používají také k temnějším cílům.
Powerjoga, ashtanga joga, hatha joga… existuje mnoho přívlastků jógy, které determinují cestu, kterou člověk jde – někdo chce používat více své tělo, někdo zase potřebuje meditaci.
Víc než 35 tisíc dětí, vojáků a úředníků cvičilo v indickém hlavním městě Dillí jógu. Byl mezi nimi i indický premiér Nárendra Módí. Právě na jeho podnět vyhlásila Organizace spojených národů 21. červen světovým dnem jógy. Dnešní akce by se mohla dostat do Guinessovy knihy rekordů.
Těšení se na to pravé jaro letos nebere konce. Nadějí jsou pro nás aktuální předpovědi počasí, které na příští týden konečně slibují postupné oteplování. Kdo si chce čekání na jaro zkrátit, uvítá jistě recept, jak na to.
Jiný stav si mohou ženy zpříjemnit nejen tím, že se těší na očekávaného potomka. Už několik let je populární takzvaná těhotenská jóga. Ta má mimo jiné příznivý vliv na psychiku nastávajících matek. Pomáhá jim vyladit se na příchod dítěte a těhotenství si naplno vychutnat.
Zmrzlina, studené nápoje, klimatizace - aby se člověk v horkých letních dnech ochladil, zkusí cokoli. Jogíni s vedrem bojují třeba se svinutým jazykem.