Skladba Now and Then vznikla už na konci sedmdesátých let. Tehdy ji napsal John Lennon a svůj zpěv natočil pouze jako demosnímek s klavírním doprovodem.
Píseň Now and Then vznikla už dříve, ale ne v takové kvalitě, aby ji mohla kapela vydat. Nyní se podařilo pomocí umělé inteligence vytáhnout Lennonův hlas z původní nahrávky.
Na sklonku roku 1956 založil 16letý John Lennon kapelu Quarrymen. Sestava kapely se obměňovala, ale do konce roku 1958 už v ní byli i dva mladší kluci, Paul McCartney a George Harrison.
Na nafukovací zdi před pařížským Pantheonem jsou stejné malby, které evropští umělci vytvořili i na zdi na pražské Malé Straně. Vidím tady obličej Johna Lennona, o kousek dál kosmonauta.
Jestli je vám to málo, přidejte 58. výročí premiéry prvního filmu skupiny Perný den. A mezi těmito dvěma milníky rocku se odehrál třetí: podnikatel Brian Epstein poprvé uviděl hrát Beatles.
Rouhačský výrok vyvolal mezi věřícími vlnu nevole, v USA se začaly i pálit desky kapely. A jak se ukázalo o několik let později, pro Lennona měl i mnohem tragičtější následky.
„Smrti se nebojím, protože na ni nevěřím. Pro mě je to jako kdybych měl z jednoho auta vystoupit a nasednout do jiného,” řekl nedlouho před svou smrtí John Lennon.
Čtveřice studentů kvůli sněhové bouři nestihla tiskovou konferenci, kterou Lennon s manželkou svolali při svém pobytu v Dánsku na přelomu let 1969 a 1970. Pár se jim přesto půl hodiny věnoval.
Spector podle vězeňské služby amerického státu Kalifornie zemřel v sobotu v nemocnici „přirozenou smrtí“. Podle zpravodajského webu TMZ podlehl komplikacím spojeným s covidem-19.
Neznámý autor napsal na zeď na pražské Kampě křídou „Za Johna Lennona“ a nad nápis nakreslil kříž. Lidé tam nosili květiny, svíčky a fotografie. Scházeli se tam pak každého 8. prosince.
I Československý rozhlas přinesl zprávu o tragédii: „Jak jsme vás už informovali, byl v noci na dnešek v New Yorku zavražděn zakladatel a člen legendární anglické beatové skupiny Beatles John Lennon.“
Soud Marku Davidu Chapmanovi kvůli vraždě zakladatele a zpěváka legendárních The Beatles vyměřil doživotní trest s možností podmínečného propuštění nejdříve po dvaceti letech.
Jubileum oslaví Ringo Starr online koncertem, ve kterém chce spolu s dalšími hudebníky podpořit hnutí Black Lives Matter, který bojuje proti rasismu. A má být v duchu Starrova životního motta.
Lennon dvojici zelených skel se zlatými obroučkami zanechal před 51 lety na zadním sedadle auta. Online aukci pořádala londýnská aukční Sotheby's, kupec zůstává neznámý.
„Chtěli jsme, aby zeď přestala být lacinou turistickou atrakcí, kde každý mohl čmárat nesmysly nebo sprosté věci,“ vysvětluje obnovu kancléř Řádu maltézských rytířů Johannes Lobkowicz.
Zeď by měla v budoucnu zdobit pouze díla odkazující na Johna Lennona a provedená profesionálními umělci. Na zdi by měly být i vícejazyčné informace o vzniku, stejně jako pravidla, jak se chovat.
Nový olympijský dům byl vybudován na pozemku u jezera na místě původního sídla. Při jeho stavbě bylo 95 procent starého materiálu zrecyklováno a znovu použito, střechu tvoří solární panely.
Základem projektu má být 55 hodin exkluzivního a dosud nezveřejněného filmového materiálu, který patrně nejslavnější kapelu všech dob zachycuje v nahrávacím studiu v lednu 1969.
Bílé album, na kterém si můžeme poslechnout reagge nebo i heavy metalové tóny, slaví 50 let od svého vydání. Fanoušci se mohou těšit na nové demo verze.
Někdejšího člena britské hudební skupiny Beatles zabil Chapman pěti ranami z revolveru, když se hudebník vracel do svého domu na Manhattanu z nahrávacího studia.
Slavné „jahodové pole“, tedy areál Strawberry field, který inspiroval Johna Lennona k napsání známé skladby, se znovu otevře veřejnosti. Až dosud byl prostor někdejšího dětského domova nepřístupný.
Právě před půl stoletím byla skupina Beatles na svém úplném vrcholu. V únoru 1968 se všichni čtyři vydali do indického ašrámu meditovat, skládat písně a odpočinout si od popularity.