„Všechny kroužky, které děti navštěvují, jsou letos dražší. Chodí na atletiku a na výtvarku, zdražily o 30 %. Opravdu jsme zvažovali, jestli na ně budou moct ještě dál chodit,“ říká čtyřnásobná matka.
Členové skupiny byli propojení, na internetu si vyměňovali rady a zkušenosti. Případů, při nichž zneužije dítě vedoucí kroužku nebo sportovního oddílu, prudce přibývá.
„Pro někoho je jeden kroužek moc a pro někoho tři kroužky málo. Záleží to na každém dítěti, je to individuální,“ říká předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže, Libor Bezděk.
Ukázal to průzkum společnosti PAQ Research mezi 500 rodinami s dětmi, který vychází z dat v projektu Život k nezaplacení. Ten vzniká ve spolupráci s Českým rozhlasem.
„Mít koníček je způsob, jak se naučit vycházet s ostatními, protože si musíme vydobýt svoje místo na slunci v kolektivu. Je to trénink toho, jak si dovedeme poradit se vztahy,“ vysvětluje psycholožka.
Nový školní rok pro děti znamená, že mají příležitost poznat něco nového. „I kdybych pak zjistil, že mě to tak úplně nebaví, stejně je to příležitost zjistit něco o sobě,“ říká psycholožka.
Na evropských letištích roste počet ztracených nebo poškozených zavazadel. Lidé totiž po koronavirové pandemii častěji cestují a na letištích stále chybí personál, upozorňují Hospodářské noviny.
Navrhnout, sestavit a následně naprogramovat jednoduchého robota, aby plnil pokyny, se budou učit zájemci v nově otevřeném Centru robotiky v Plzni. Vzniklo v areálu bývalého depa dopravních podniků a má podpořit vztah dětí k technickým oborům. Určené je pro děti od pěti let až po středoškoláky. Pro ně budou připraveny kroužky, kurzy a tábory, kde se seznámí s nejmodernější technikou.
V Boleradicích na Břeclavsku mají šestileté včelaře. Už třetím rokem tady při místní základní škole funguje kroužek pro děti, kde se děti učí včelařskému řemeslu.
Se zahájením školního roku děti zároveň začínají hledat možnosti, jak vyplnit svůj volný čas. Už tento týden začaly ve volnočasových centrech zápisy do zájmových kroužků.