V Německu investovalo v loňském roce do akcií podle výpočtu tamního akciového institutu jen necelých 18 procent německého obyvatelstva. Obdobně to byl v Česku jen každý pátý.
Na fiktivním srovnávání životní úrovně v Česku a v Německu je zajímavá především jedna věc: evidentně má v obou zemích zhruba každý druhý občan stejnou kupní sílu.
Na sudetoněmeckém sjezdu varoval mluvčí krajanského sdružení Bernd Posselt před nacionalismem, který je na vzestupu a hrozí zničit Evropu. Dodejme, že imunní proti němu není ani Česko.
Zdejší zbrojní průmysl vyráběl vysoce kvalitní zbraně, o které byl ve světě zájem. Československá armáda byla jednou z nejlépe vybavených armád v Evropě.
Týdeník Euro se v roce 2008 zeptal vrcholových manažerů, zda se domnívají, že jedním z důvodů odkládání termínu vstupu do eurozóny může být velké množství dosud nevypraných peněz mezi vlivnými lidmi.
Takže lze doufat, že po začátku nového roku se republikáni a demokraté ve sněmovně reprezentantů dohodnou a na Ukrajinu bude dál plynout americká pomoc, klíčová pro situaci na bojišti.
Běžný recept, jak se s dezinformacemi a spol. vypořádat, vypadá jednoduše: vzít rozum do hrsti, nevěřit každému nesmyslu, nenaletět podvodníkům, udržet si odstup.
U břehů italského ostrova Lampedusa přistávají denně stovky ne-li tisíce migrantů na přeplněných vratkých plavidlech. Riskují přitom nejen smrt, ale i to, že se jejich sen o lepším životě rozplyne.
Je to paradox: Německo odstavilo letos v dubnu i poslední tři jaderné elektrárny, které mu ještě zbyly, aby místo toho nakupovalo o to víc elektřinu z jádra u sousedů. Včetně Česka.
V roce 1989 měla komunistická strana Československa přes milion a půl členů a zhruba 200 tisíc kandidátů na členství. Po 17. listopadu z nich většina zahodila partajní legitimaci do první popelnice.
Dokonce i legendární bojovnice proti klimatickým změnám Greta Thunbergová, zakladatelka celosvětového hnutí Fridays for Future, dnes považuje elektřinu z atomu za východisko z nouze
O krásném novém multipolárním světě, kde nebude jedna světová mocnost diktovat všem ostatním, co mají dělat, mluvil Vladimir Putin poprvé veřejně před 16 lety.
„Chceš-li mír, připravuj se na válku,“ říkali staří Římané. Neznamená to, že cílem je válčit. Právě naopak. Cílem je věrohodně odstrašit agresora. V atomovém věku jiná cesta k míru neexistuje.
Máme se tedy Ruska bát? Přesně to by si kremelský car přál. Když už jeho země nevzbuzuje respekt, tak ať šíří alespoň hrůzu a děs. Dlužno dodat, že se mu to začíná dařit.
„Odvolám vládu,“ hlásá na billboardech kandidát na prezidenta Jaroslav Bašta z Okamurovy SPD. Kdyby něco obdobně nesplnitelného nabízel spotřebitelům, čekala by ho vzápětí mastná pokuta.
Celkem se dnes pod evropským kontinentem odhaduje objem břidlicového plynu, který by se dal vytěžit tzv. „nekonvenční metodou“, na 14 bilionů kubických metrů.
Česko-německá novinářská cena se uděluje textovým, rozhlasovým a multimediálním příspěvkům, které pomohly lepšímu porozumění mezi českým a německým národem.
Utěšovat se, že zdejší protivládní demonstranti jen podléhají manipulátorům na náměstích, je naivní. Řečníci na pódiích totiž nejsou příčinou problému. Jsou jeho důsledkem.
„Byl bych velmi rád, kdybyste to dnešní ocenění nevzali pouze jak poděkování, ale kdybyste ho také vzali jako závazek, že v tom, co děláte, budete pokračovat,“ požádal Vystrčil laureáty.
Královna Alžběta milovala cestování. A dokud jí to síly dovolily, brázdila se svou královskou jachtou světová moře a oceány, aby navštívila své poddané ve všech koutech světa a nechala se obdivovat.
Rusko hodlá ještě víc rozvíjet ekonomické vztahy s Čínou, která „neskáče, jak ostatní pískají“. Vysvětloval ruský ministr zahraničí Lavrov moskevským středoškolákům.
Jako o největší vojenské síle světa hovořil generální tajemník Jens Stoltenberg o Severoatlantické alianci. Přesto je tato organizace oproti Kremlu v nevýhodě.
Kdo se očkovat nechce, nemusí. Pak se ale nesmí divit, že když hrozí přeplnění nemocnic neočkovanými covidovými pacienty, nezbývá nic jiného než uložit odpůrcům očkování kolektivní lockdown.
Podle litery zákona existuje Energetický regulační úřad (ERÚ) už dvacet let proto, aby v souladu s evropskou legislativou reguloval energetický trh. A to výslovně v zájmu spotřebitelů.