„Teď trénuji s lidmi, které znám od dětství, Je to jediná tréninková skupina, kde jsem nejmladší. Přitom je všem přes třicet let,“ popisuje vodní slalomář.
Kanoistka Gabriela Satková skončila druhá ve finále Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Ztratila jedenáct setin sekundy na australskou hvězdu Jessicu Foxovou.
„Odvážím si čtvrté a šesté místo, což je dost nad plán. Slalomový závod mě mrzí mnohem víc, protože jsem na to měl výkonnost a bylo k medaili blíž,“ hodnotí Rohan vystoupení na olympijských hrách.
Celý den narušoval olympijský program déšť, což dopadlo především na fanoušky tenisu. Utkání se mohla hrát pouze na dvorcích Philippa Chatriera a Suzanne Lenglenové, které mají zatahovací střechu.
Ve francouzské metropoli se představí všichni obhájci zlata z Japonska, Jiří Lipták v trapu, vodní slalomář Jiří Prskavec, judista Lukáš Krpálek a tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou.
Třiadvacetiletá kajakářka Antonie Galušková se už 27. července představí na olympijských hrách v Paříži. Psychickou odolnost, kterou využívá při závodění, trénuje i ve vzduchu.
Jak se těší na závodní trať, kterou organizátoři přichystají v Paříži? Jak náročné pro něj bylo závěrečné kvalifikační období a nominační závody? Při jakém jiném sportu si nejvíce odpočine?
Gabriela Satková vyhrála domácí závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Praze porazila i Jessicu Foxovou, která na ni na druhém místě ztratila 1,59 sekundy. V Troji získal zlato i Jiří Prskavec.
Vodní slalomáři prožijí takový malý olympijský test. Na domácím Světovém poháru v Troji si před hrami v Paříži vyzkouší, jaké to je závodit pod tlakem a ve výborné atmosféře.
Lukáš Rohan se kvalifikoval na olympijské hry, přesto byl ale zklamaný. Z českých vodních slalomářů totiž mohl postoupit jen jeden. Rozhodlo se ve finále mistrovství Evropy.
„Díky našemu šéftrenérovi Jiřímu Prskavcovi staršímu jsme trénovali ve skvělých podmínkách a spolupracovali v mezinárodní skupině. Bylo to skvělé,“ pochvaloval si Rohan.
Na 5. ročníku Sokolského běhu republiky se představili i reprezentanti ve vodním slalomu a rychlostní kanoistice. Lépe dopadl Radek Šlouf, který v Praze doběhl na třetím místě.
Vodní slalomáři mají první a poslední možnost si vyzkoušet závod na trati příštích olympijských her. Jaké poznatky chce nabrat nejlepší kajakář planety Jiří Prskavec?
Stříbrný olympijský medailista Rohan odstartoval do finále jako sedmý a po bezchybné jízdě se zařadil na průběžné třetí místo o 35 setin za Francouze Nicolase Gestina a těsně za Itala Paola Ceccona.
Ve finále kanoistů napodobili Gabrielu Satkovou oba reprezentační kolegové, kteří se do této fáze probojovali. Lukáš Rohan dojel čtvrtý, Václav Chaloupka skončil sedmý. Všichni postoupili do finále.
„Po olympiádě se mi krátkodobě změnil život,“ přiznává vodní slalomář Lukáš Rohan. V pořadu Na sítí mluví i o svém strachu z divoké vody, aktuální sezoně a plánech po konci sportovní kariéry.
Václav Chaloupka má šanci na obhajobu zlata. Semifinále se povedlo také Vojtěchu Hegerovi, který dokonce obsadil druhé místo. Naopak Lukáš Rohan nasbíral několik penalizací a skončil 19.
Všech pět kanoistů vypadlo v semifinále a nezopakovalo úspěchy z předchozích závodů. Nejblíže k finálové desítce z nich měla Fišerová, která na 11. místě zaostala za postupem o více než sekundu.
Čeští kanoisté získali na domácím Světovém poháru vodních slalomářů tři medaile. Tereza Fišerová zvítězila, Martina Satková a Lukáš Rohan skončili třetí.
Kanoista Lukáš Rohan rozšířil nedělní medailovou sbírku českých vodních slalomářů. Po zlatu Terezy Fišerové a bronzu Martiny Satkové ze závodu kanoistek dojel ve své kategorii třetí.