„Petr Hapka čekal na nápad, až na něj něco na-padne. To je skutečně umělecký přístup, nic řemeslného,“ vzpomíná na srdce umělce jeho dlouholetý kolega Michal Horáček.
„Západ by se mohl rozhodnout a Ukrajině pomoci daleko masivněji. Svět je uhranut jadernými zbraněmi,“ myslí si hudebník a bývalý ministr Michael Kocáb.
V ruinách domu v Izjumu se zrodil videoklip, který odstartuje českou sbírku Sanitky pro Ukrajinu. Na klávesy ovšem nehraje Michal Kocáb, ale mladičká klavíristka Nastia z Avdijivky.
Na koncertu se představili Marek Ztracený, Chinaski, Mirai, Aneta Langerová, Lenka Filipová, Zdeněk Svěrák, Petr Malásek, Michael Kocáb, Dagmar Pecková nebo Kateřina Marie Tichá & Bandjeez.
Jméno Michaela Kocába si spojujeme s melodiemi i politikou. Hudebník, občanský aktivista i politik promluví o aktuální práci na opeře, ale také o tom, jaký vztah má k Českému rozhlasu.
„Bude to mít duchovní základ, ale také, řekl bych, dokumentární. Jsme svědky toho, že je potřeba vyhnat ďábly z Ukrajiny. To je naprosto nezbytné,“ nastiňuje textař.
Ať už prezidentské volby dopadnou jakkoli, příští prezident bude mít komunistickou minulost. „Naprosto nepřijatelné, že je tady 70 procent voličů, kterým nevadí komunistická minulost,“ říká Kocáb.
„Nevím, jestli politika jde s rockerstvím dohromady, ale určitě jde s rockerstvím dohromady občanská angažovanost. A Michael byl takto angažován celý život,“ říká o protagonistovi dokumentu Sommerová.
Filmový festival v Uherské Hradišti potrvá od 29. července do 4. srpna. Kromě projekcí nabídne koncerty, divadelní představení, odborné programy, tvůrčí dílny i akce pro děti.
V Praze se v úterý konal benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje na konto SOS Ukrajina. Vystoupili kromě Michaela Kocába a jeho Pražského výběru přislíbili i Marie Rottrová nebo Tomáš Klus.
Hudebník Michael Kocáb spolu s dalšími osobnostmi kvůli prezidentově projevu k Vrběticím v otevřeném dopisu vyzvali Senát, aby inicioval podání žaloby na prezidenta pro velezradu.
Společenským tématům se Baez věnovala od začátku kariéry. V roce 1989 na festivalu Bratislavská lyra otevřeně vystoupila proti tehdejšímu komunistickému režimu a jednu z písní věnovala Chartě 77.
Desítky lidí se před šestou večerní sešly u budovy Národního divadla. Průvod vedli textař a publicista Michal Horáček s hudebníkem a bývalým politikem Michaelem Kocábem.
Pouhé dva měsíce po sametové revoluci do Prahy přiletěl rockový muzikant Frank Zappa, na Hradě ho přijal Václav Havel. Poslechněte si, o čem se bavili.
15. ledna 1990 přiletěli do Prahy zástupci sovětského ministerstva zahraničí. Dohodu nakonec obě strany podepsaly o víc než měsíc později. A poslední vojáci zemi opustili v polovině roku 1991.
„Václav Havel měl představu, že to bude spolupráce, která bude upevňovat evropskou integritu. Kdyby tušil, co se z toho stane, tak by se obrátil v hrobě,“ uzavírá Michael Kocáb.
„Babiš využívá všechno, pokud se mu to bude hodit do vytváření vlastní image starostlivého táty jedné velké farmy, která se jmenuje Česká republika,“ vysvětluje Miroslav Vodrážka.
„Senát byl jeden z prvních, který nezapomínal a nezapomíná na válečné veterány,“ uvedl Emil Boček. „Ocenění, které jsem dnes převzal, patří také mým kamarádům, kteří už nejsou mezi námi,“ dodal.
Soud Mizíka loni nepravomocně osvobodil. Nelze podle něj dokázat, že status psal on. Mizík argumentoval tím, že práci na počítači neovládá, status na profilu kotlebovců ale byl podepsaný jeho jménem.
Měli by se umělci politicky angažovat? A jakou odezvu u veřejnosti by mohla mít vystoupení filmařů při předávání Českého lva? Pro a proti s Apolenou Rychlíkovou a Michalem Kocábem.
Hudebník Michael Kocáb a režisér Juraj Herz si na Slovensku převzali vysoká státní vyznamenání. Byli mezi 20 osobnostmi, které na slavnostním ceremoniálu na Bratislavském hradě vyznamenal slovenský prezident Andrej Kiska.
Dnes večer dojde k unikátnímu jevu – sejde se třicet špičkových českých muzikantů na jednom místě. V La Fabrice v pražských Holešovicích zahraje například Michael Kocáb, Michal Pavlíček nebo Oskar Petr. Hvězdou večera, kvůli které všichni vystoupí, bude Zuzana Michnová.
Vláda na svém dnešním jednání odvolala s okamžitou platností Michaela Kocába z funkce zmocněnce pro lidská práva. Kocáb měl dnes poslední možnost na rezignaci. Datum určil premiér Petr Nečas, který prohlásil, že pokud Kocáb k 15. září nerezignuje, vláda ho odvolá. Michael Kocáb ale trval na tom, že odejde až v momentě, kdy bude znám jeho nástupce.
Ministr pro lidská práva Michael Kocáb nabídl podle několika internetových deníků premiérovi rezignaci. Důvodem je mediální probírání jeho rodinných záležitostí. Podle některých zdrojů má Kocáb poměr se svou mluvčí Lejlou Abbásovou.
Ministr pro lidská práva Michael Kocáb chce trestat nedovolené sledování zaměstnanců. Zákoník práce skrytou kontrolu zaměstnanců pomocí kamer zakazuje už teď, neurčuje za to ale žádný trest.