Firmy namítaly, že Liberty nesplňuje pro moratorium podmínky. Nachází se podle nich v platební neschopnosti a zahájením preventivní restrukturalizace navíc sleduje nepoctivý záměr.
Slovensko od rána vybírá příští hlavu státu, kterou bude buď Ivan Korčok. nebo Peter Pellegrini. Vítěz zasedne 15. června v bratislavském Grasalkovičově paláci a nahradí ve funkci Zuzanu Čaputovou.
Liberty Ostrava, která vyrábí ocel hlavně pro stavebnictví, strojírenství a petrochemický průmysl, má delší dobu problémy platit dodavatelům. Výroba stojí od loňského 21. prosince.
Důvodem žádosti je i to, že věřitelé budou do 15. dubna rozhodovat o restrukturalizačním plánu, který jim firma minulý týden předložila. Výroba ve většině provozů stojí od loňského prosince.
Všeobecné moratorium, které chrání hutní podnik Liberty Ostrava před věřiteli, potrvá do 21. března. Krajský soud došel k závěru, že nejsou splněny zákonné podmínky pro jeho zrušení.
Vzhledem k tomu, že mnohý volič se rozhoduje až v samotném závěru kampaně, je aktuální pořadí popularity cennou informací a mnohý volič přenáší svůj hlas od nejistých stran k lídrům souboje.
Klademe si otázku, jestli má ještě předvolební zákaz průzkumů smysl, popisuje v rozhovoru pro iROZHLAS.cz ředitelka Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění (SIMAR) Hana Huntová.
Současný americký prezident Joe Biden se před volbami zavázal, že podpoří legislativu, která by udílení nejvyššího trestu ukončila, připomíná agentura Reuters.
Podle statistik ministerstva spravedlnosti využilo mimořádné moratorium v první vlně jen 61 podnikatelů. Vláda připravila i další pomoc dlužníkům v době pandemie koronaviru.
Mimořádné moratorium platí na maximálně tři měsíce, lze ho ještě za mimořádných okolností o čtvrt roku prodloužit. Během moratoria nelze vyhlásit na firmy úpadek.
Moratorium by mělo být podle Rusnoka nastaveno rozumně, tedy tak, že „parametry za kterých dojde k odsunutí, pozastavení splátek, budou takové, aby to banky dokázaly absorbovat,“ dodává.